Grimeri shqiptar: Para dy dekadash prindërit e mi pastronin zyra, tani janë të miat

02.10.2019 15:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Grimeri shqiptar: Para dy dekadash prindërit e mi pastronin zyra, tani janë të miat

Mario Dedivanovic ka bërë ëndrrën realitet.

Grimeri shqiptar me famë botërore, Mario Dedivanovic dje festoi ditëlindjen e 37-të, e pikërisht me këtë datë mori çelësat e zyrës në Nju Jork, shkruan lajmi.net.

Përmes një postimi të gjatë prekës, reperi ka shkruar se si plot dy dekada ka ëndërruar të ketë një zyrë të tij në Nju Jork, me pamje nga qyteti.

Ai tregon gjithë vështirësitë që ka hasur për të arritur këtu ku është tani, ndërsa kujton kohën kur me prindërit kishte arritur në Amerikë, e ata kishin punuar pikërisht në pastrim të zyreve të tilla.

“O Zot i madh. Mora çelësat sot në zyrat e mia të reja në Nju Jork për ditëlindjen time të 37-të. U zgjova i lumtur dhe i ngazëllyer për të ardhmen sepse kjo ka qenë një nga ëndrrat e mia për më shumë se dy dekada. Kur prindërit e mi erdhën në këtë vend, ata pastruan zyra si kjo këtu për kaq shumë vjet. Unë gjithmonë ëndërroja që të jetoja në Nju Jork në anën e sipërme lindore dhe të isha brenda distancës në këmbë nga zyrat e mia (Dhe ëndërroja që ta bëja atë në atlete dhe një bluzë! Rruga ime;) Sot, ajo ëndërr u bë realitet … 20 vjet më vonë. Dëgjoni, unë e di se duket një kohë shumë e gjatë për shumë prej jush, por unë jam mirënjohës për udhëtimin e gjatë, luftën dhe tërë vitet dhe punën e palodhur që sjell deri në këtë pikë. Tani jam më i mençur. Jam më me përvojë. Unë jam duke u bërë njeriu që e kam parashikuar gjithmonë. Ky është vetëm një hap më shumë në këtë udhëtim të gjatë. Ose më pëlqen të them se është edhe një pjesë e enigmës. Të gjithë artistëve atje, ju lutemi mos hiqni dorë kurrë nga qëllimet dhe ëndrrat tuaja. Duhen shumë vite për shumicën e njerëzve. Më beso, pothuajse kam hequr dorë disa herë nga vetja. Vazhdoni dhe besoni në veten tuaj. Bëhuni të fortë. Faleminderit për gjithë mbështetjen tuaj ndër vite dhe për realizimin e këtyre ëndrrave. Ky është vetëm fillimi i kapitullit tjetër. Ju dua të gjithëve”, ka shkruar Mario.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Rashica: Jam gati 100 për qind për Malin e Zi

Rashica: Jam gati 100 për qind për Malin e Zi

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë

Jennifer Lopez vjen me një këngë të re

Jennifer Lopez vjen me një këngë të re

Challandes: Nuk jam i kënaqur me fitoren 1:0

Challandes: Nuk jam i kënaqur me fitoren 1:0

Demi i heq të gjitha dhe pozon e zhveshur

Demi i heq të gjitha dhe pozon e zhveshur

Florent Hasani shënon golin e parë kundër Gjibraltarit

Florent Hasani shënon golin e parë kundër Gjibraltarit

Kardashianët pretendente për të fituar çmim në këtë ceremoni

Kardashianët pretendente për të fituar çmim në këtë ceremoni