Griezmann, Coutinho, Pochettino… Newcastle kërkon lavdinë

24.04.2020 22:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Griezmann, Coutinho, Pochettino… Newcastle kërkon lavdinë

Blerja e klubit të Premier League-s, Newcastle United, për 300 milionë stërlina nga një konsorcium i mbështetur nga Arabia Saudite nuk është mbyllur ende zyrtarisht, megjithatë thashethemet për transferimin e emrave të mëdhenj në Tyneside nuk mungojnë.

Antoine Griezmann, Edinson Cavani, Philippe Coutinho dhe Timo Werner janë disa nga emrat kryesorë që mund të luajnë për “Qymyrxhinjtë”, ndërsa për stolin janë në balotazh dy trajnerë të rëndësishëm, Mauricio Pochettino dhe Massimiliano Allegri.

Është padyshim një moment emocionues për mbështetësit Newcastle, por tani ata duhet të ndajnë fantazinë nga realiteti, sepse superyjet dhe ditët e lavdisë nuk do të arrijnë brenda natës.

E vërteta e thjeshtë, pronarët e rinj të klubit anglez nuk do të mund të ndërhyjnë me shifra shumë të mëdha që këtë verë. Perspektiva e arritjes së suksesit në një mënyrë të ngjashme me Chelsea-n ose Manchester City-n është pothuajse e pamundur me rregullat aktuale që ka vendosur FIFA (Fair Play Financiar).

Ideja është që në dritaren e ardhshme të transferimeve, pronarët e rinj të Newcastle të shpenzojnë deri 150 milionë stërlina.

Kuptohet që konsorciumi i ri nuk ka asnjë iluzion ër mënyrën se si duhet të jetë qasja e tyre. Ambiciet janë të mëdha, por rruga për drejt majës mund të zgjasë disa vjet. Mund të duhej kohë për të hyrë mes gjashtë klubeve tradicionale të Premier League, që është edhe obbjektivi fillestar.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Arthur Melo: Faleminderit për interesimin e Juventusit

Arthur Melo: Faleminderit për interesimin e Juventusit

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Mjekët në Gjermani vijojnë të pozojnë nudo në shenjë proteste për mungesën e mjeteve mbrojtëse (Fotot)

Mjekët në Gjermani vijojnë të pozojnë nudo në shenjë proteste për mungesën e mjeteve mbrojtëse (Fotot)

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Njerku i kapi duke kryer marrëdhënie intime, 16 vjeçarja dhe i dashuri punësuan dikë për ta vrarë

Njerku i kapi duke kryer marrëdhënie intime, 16 vjeçarja dhe i dashuri punësuan dikë për ta vrarë

Ina: Përjetova gjendje shoku, kur Geri doli në takim me Antonetën (Foto)

Ina: Përjetova gjendje shoku, kur Geri doli në takim me Antonetën (Foto)

Zbulohet gjithçka në Angli

Zbulohet gjithçka në Angli

Griezmann, Coutinho, Pochettino… Newcastle kërkon lavdinë

Griezmann, Coutinho, Pochettino… Newcastle kërkon lavdinë

Unitedi e nxjerr Pogban në shitje

Unitedi e nxjerr Pogban në shitje

Barcelona rivalizon Realin

Barcelona rivalizon Realin

Ja çka i ndërtoi gruas së tij!

Ja çka i ndërtoi gruas së tij!