Grezda ia “shpërblen” De Biasit me dy gola

01.10.2016 23:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Grezda ia “shpërblen” De Biasit me dy gola

Gianni De Biasi merr sinjale pozitive nga sulmues më i ri i Kombëtares vetëm pak orë pas publikimit të listës për dy ndeshjet e radhës. Është talenti Eros Grezda ai që ka shpërthyer në gola pas zyrtarizimit të emrit të tij në listën kuqezi për herë të parë. Sulmuesi shqiptar ka realizuar dy gola në ndeshjen që Lokomotiva e Zagrebit fitoi me rezultatin 2-0 ndaj RNK Splitit. Grezda ishte një nga lojtarët më të mirë në fushën e lojës, duke konfirmuar momentin pozitiv që solli edhe thirrjen e tij në Kombëtaren e Parë nga trajneri De Biasi i cili e ka monitoruar nga afër talentin shqiptar. Vetë lojtari përshkroi emocionet e tij për golat dhe grumbullimin në Kombëtare, përmes një postimi në Facebook ku shkruan: Jam shumë i lumtur që ndihmova ekipin tim të fitonte, duke ia dedikuar golat Kombëtares.

Ndërkohë, në Rusi, Trek Grozni ku militojnë Roshi e Balaj ka arritur një sukses të rëndësishëm falë kontributit të dhënë nga dy lojtarët kuqezi. Skuadra nga Çeçenia kaloi 2-1 Gazovik Orenburg. Ishte sulmuesi shkodran që zhbllokoi rezultatin në minutën e 25 falë asistit të dhuruar nga Roshi. Në minutën e 53, sulmuesi fierak u ndëshkua edhe me karton të verdhë ndërsa Terek Grozni arriti një fitore që e ngjit përkohësisht në vendin e 5 të klasifikimit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mësojuani fëmijëve këto 5 gjëra kur janë të vegjël, që ata të jenë të lumtur të rritur

Mësojuani fëmijëve këto 5 gjëra kur janë të vegjël, që ata të jenë të lumtur të rritur

ICT Awards 7 viziton Fakultetin e Inxhinierisë Mekanike-Mekatronikë në Universitetin e Prishtinës

ICT Awards 7 viziton Fakultetin e Inxhinierisë Mekanike-Mekatronikë në Universitetin e Prishtinës

Prototipe të iPhone po përdoren për të thyer sigurinë e telefonëve të Apple

Prototipe të iPhone po përdoren për të thyer sigurinë e telefonëve të Apple

Arsyet pse nuk preferohet të flini me telefon pranë trupit

Arsyet pse nuk preferohet të flini me telefon pranë trupit

Hulumtuesit gjejnë një mënyrë për të mësuar se me kë keni komunikuar në Messenger

Hulumtuesit gjejnë një mënyrë për të mësuar se me kë keni komunikuar në Messenger

Nota e ‘çmendur’ e Rashicës pas dy golave në fitoren e Werderit

Nota e ‘çmendur’ e Rashicës pas dy golave në fitoren e Werderit

Skype sjell videot HD në ueb

Skype sjell videot HD në ueb

Depresioni post-natal tek meshkujt

Depresioni post-natal tek meshkujt

Apple ka planifikuar një pajisje të realitetit të shtuar në 2020

Apple ka planifikuar një pajisje të realitetit të shtuar në 2020

Miliona përdorues të Windows 7 në rrezik nga një problem sigurie në Chrome

Miliona përdorues të Windows 7 në rrezik nga një problem sigurie në Chrome

Është krijuar një aplikacion që detekton diabetin përmes telefonit

Është krijuar një aplikacion që detekton diabetin përmes telefonit

Windows 10 afër objektivit të 1 miliardë pajisjeve

Windows 10 afër objektivit të 1 miliardë pajisjeve

Mësoni trupin tuaj ta luftojë vetë diabetin

Mësoni trupin tuaj ta luftojë vetë diabetin

Një databazë me 800 milion e-mail zbulohet online

Një databazë me 800 milion e-mail zbulohet online

Bufi i shtëpisë zgjeroi territorin, përzuri macen e shtrirë në divan (Video)

Bufi i shtëpisë zgjeroi territorin, përzuri macen e shtrirë në divan (Video)

AKEP i dorëzon Vodafone Albania frekuencat e reja, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

AKEP i dorëzon Vodafone Albania frekuencat e reja, pritet rritja e shpejtësisë së internetit