Granatë dore në një objekt të pabanuar në Drenas

13.10.2017 11:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Granatë dore në një objekt të pabanuar në Drenas

Policia e Kosovës ka raportuar se është gjetur një granatë dore në Kishnarekë të Drenasit.

“Ankuesi mashkull K-Shqiptar ka raportuar se në një objekt të pabanuar (afër shtëpisë) ka hasur në një mjet të dyshuar shpërthyes. Njësitet policore kanë siguruar vendin e ngjarjes, ndërsa njësitet e FSK-së për deminim kanë larguar mjetin e dyshuar granatë dore M59 në mënyrë të sigurt”, thuhet në raportin policor.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Franca bashkëpunon me Rusinë për ndihmat humanitare në Siri

Franca bashkëpunon me Rusinë për ndihmat humanitare në Siri

Aborti selektiv vret 100 milionë femra çdo vit

Aborti selektiv vret 100 milionë femra çdo vit

Ugljanin, Pacollit: Keqardhje që regjimi nacionalist serb pengoi vizitën tuaj

Ugljanin, Pacollit: Keqardhje që regjimi nacionalist serb pengoi vizitën tuaj

Peru, Kongresi shkarkon Këshillin Kombëtar Juridik për shkak të korrupsionit

Peru, Kongresi shkarkon Këshillin Kombëtar Juridik për shkak të korrupsionit

Njeriu më i pasur në Shqipëri është afër blerjes të Ferronikelit

Njeriu më i pasur në Shqipëri është afër blerjes të Ferronikelit

Hajna të armatosur vjedhin në Grashticë

Hajna të armatosur vjedhin në Grashticë

Austria, shteti më mikpritës në botë

Austria, shteti më mikpritës në botë

KFOR’i vendos kufirin Kosovë-Serbi në Karaçevë

KFOR’i vendos kufirin Kosovë-Serbi në Karaçevë

Kosova e Shqipëria me protokoll bashkëpunimi për sezonin turistik

Kosova e Shqipëria me protokoll bashkëpunimi për sezonin turistik

Kryeministrja e Serbisë kritikon kryetarin e boshnjakëve për ftesën që i bëri Pacollit

Kryeministrja e Serbisë kritikon kryetarin e boshnjakëve për ftesën që i bëri Pacollit

Vazhdon tmerri rrugëve të Kosovës, një grua mbetet e vdekur në Pejë

Vazhdon tmerri rrugëve të Kosovës, një grua mbetet e vdekur në Pejë

Arifi: Me Serbinë nuk diskutohet tash për të pagjeturit

Arifi: Me Serbinë nuk diskutohet tash për të pagjeturit

A mund të ketë normalizim të marrëdhënieve me nxënësit e Sheshelit dhe Millosheviqit?

A mund të ketë normalizim të marrëdhënieve me nxënësit e Sheshelit dhe Millosheviqit?

Ish- Kryetari i BIK-ut në Kaçanik arrestohet në Turqi

Ish- Kryetari i BIK-ut në Kaçanik arrestohet në Turqi

Hamasi thotë se ka marrëveshje me Izraelin

Hamasi thotë se ka marrëveshje me Izraelin

Jakup Krasniqi dikujt po i referohet si gomar kur po flet për delegacionin e burrave të Kosovës

Jakup Krasniqi dikujt po i referohet si gomar kur po flet për delegacionin e burrave të Kosovës