Granata e vjetër më se 100 vjet, u transportua me anije në ngarkesën me patate (Foto)

04.02.2019 21:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Granata e vjetër më se 100 vjet, u transportua me anije në ngarkesën me patate (Foto)

Ngarkesa me patate që ishte nisur me anije prej Francës për në Hong Kong të Kinës, ishte duke e transportuar edhe një mjet shumë të rrezikshëm.

Në ngarkesë është gjetur edhe një granatë e vjetër më se 100 vjet, që besohet se i përkiste forcave gjermane që morën pjesën në Luftën e Parë Botërore, transmeton Telegrafi.

Punonjësit e fabrikës së çipsave, mbetën të hutuar kur e kapën atë që dukej si patate, por peshonte rreth një kilogram.

Granata para se të aktivizohet

“Njësitet speciale, e larguan me kujdes dhe e eksploduan nën kontrollet adekuate. Granata nuk e kishte kapsulën, andaj kishte rrezik të aktivizohej në çdo moment” ka thënë një zyrtar i fabrikës.

Forma dhe ngjyra që nuk e dallojnë prej patateve, ka bërë që granata e tokës të përfundoi e pavërejtur në mesin e grumbullit. /Telegrafi/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

Bota pas 250 milionë vjetësh – Video

Bota pas 250 milionë vjetësh – Video

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)

Seksbomba britanike ia qet flakën Instagram’it me poza shumë provokuese (Foto)

Seksbomba britanike ia qet flakën Instagram’it me poza shumë provokuese (Foto)

Izmir Smajlaj kampion Ballkanik në ‘Kërcim së gjati’

Izmir Smajlaj kampion Ballkanik në ‘Kërcim së gjati’

11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)

11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)

PSG “luan tenis” me Dijonin, kualifikimi në gjysmëfinale formalitet

PSG “luan tenis” me Dijonin, kualifikimi në gjysmëfinale formalitet

8 gjëra që i ndodhin trupit tuaj kur nuk kryeni më marrëdhënie seksuale

8 gjëra që i ndodhin trupit tuaj kur nuk kryeni më marrëdhënie seksuale

Amir Rrahmani/ Napoli tregohet më i shpejtë se Arsenali

Amir Rrahmani/ Napoli tregohet më i shpejtë se Arsenali