Grafiti që VV-ja e sheh si kërcënim për anëtarët e saj

11.01.2019 11:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Grafiti që VV-ja e sheh si kërcënim për anëtarët e saj

Lëvizja Vetëvendosje përmes një konference për media ka prezantuar një grafit që, siç kanë thënë zyrtarë të saj, ndërlidhet me vrasjen e Astrit Deharit.

“Një shishe me mjaltë në të cilën shkruan ‘I’m not a gun’. Ky është një kërcënim, është bërë ne qendër te qytetit, saktësisht prapa Teatrit Kombëtar. Kjo dëshmon pranimin e vrasjes së Astritit dhe mbase mund të jetë edhe kërcënim për vrasjet e reja që mund të kenë në mendje. Në prag te përpjekjeve për një marrëveshje, pushteti ka provuar që të dobësojë VV në shume forma. Kjo mund të jetë njëra prej formave të kërcënimeve për këtë çështje. Ky grafit dëshmon se ajo ka qenë pikërisht arma e vrasjes së Astrit, përndryshe për çfarë tjetër do të thuhej se nuk është armë”, ka thënë deputeti Liburn Aliu.

Sipas tij, ky rast duhet të merret seriozisht nga organet e hetuesisë dhe prokurorisë.

“Ne nuk do të ndalemi përkundër kërcënimeve të tilla”, ka thënë ai në fund.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Grafiti që VV-ja e sheh si kërcënim për anëtarët e saj

Grafiti që VV-ja e sheh si kërcënim për anëtarët e saj

Kosova eksporton 30 milionë euro shërbime inovative

Kosova eksporton 30 milionë euro shërbime inovative

Beqiri: Shpresojmë që ky të jetë viti i zbulimit të dorasit të Enver Malokut

Beqiri: Shpresojmë që ky të jetë viti i zbulimit të dorasit të Enver Malokut

Haradinaj: Të ndihmohet Kosova përmes investitorëve të rinj

Haradinaj: Të ndihmohet Kosova përmes investitorëve të rinj

Kryeministri grek: Shpërbërja e Maqedonisë, krijon ‘Shqipërinë e Madhe’

Kryeministri grek: Shpërbërja e Maqedonisë, krijon ‘Shqipërinë e Madhe’

Trashësia e borës në Gjakovë arrin 1 metër, kjo vërtetohet nga Gjini

Trashësia e borës në Gjakovë arrin 1 metër, kjo vërtetohet nga Gjini

A do të kompensohen financiarisht personat që shpallen të pafajshëm nga Gjykata Speciale?

A do të kompensohen financiarisht personat që shpallen të pafajshëm nga Gjykata Speciale?

Komuna e Mytaher Haskukës humb gjyqin me çerdhen e ‘gylenistëve’

Komuna e Mytaher Haskukës humb gjyqin me çerdhen e ‘gylenistëve’

Për disa përfaqësues serbë bëhet i vështirë kalimi në Serbi

Për disa përfaqësues serbë bëhet i vështirë kalimi në Serbi

51 aksidente për 24 orë

51 aksidente për 24 orë

BE-ja përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës

BE-ja përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës

Pamje mahnitëse e Bibliotekës Kombëtare e mbuluar nga bora

Pamje mahnitëse e Bibliotekës Kombëtare e mbuluar nga bora

35 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

35 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

Vonohet reagimi i Kosovës në UNESCO për çështjen e lahutës

Vonohet reagimi i Kosovës në UNESCO për çështjen e lahutës

Platforma do të theksojë parimin se “kufijtë dhe integriteti janë të panegociueshëm”

Platforma do të theksojë parimin se “kufijtë dhe integriteti janë të panegociueshëm”

Anulohen mbi 1 mijë operacione shkaku i grevës së kirurgëve

Anulohen mbi 1 mijë operacione shkaku i grevës së kirurgëve