Google paralajmëron ardhjen e modeleve buxhetore të Pixel 3 dhe 3 XL

16.04.2019 10:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Google paralajmëron ardhjen e modeleve buxhetore të Pixel 3 dhe 3 XL

“Dicka e madhe po vjen në universin Pixel,” shkruhet në një reklamë të publikuar në Google Store duke na lënë të kuptojmë se telefonët Pixel 3a dhe 3a XL po vinë në Konferencën e Zhvilluesve I/O më 7 Maj.

Detajet e të dy telefonëve kanë rrjedhë në muajt e fundit ndërsa Google pritet të sjellë dy telefonë me çmim më të lirë sesa flagshipët Pixel 3 dhe 3 XL lançuar vitin e kaluar.

Sipas raportimeve linja 3a do të ofrojë të njëjtën performancë kamere, një prej pikave më të forta të Google por do të ulë cilësinë dhe fuqinë në pjesë të ndryshme si materialet përbërëse, rezolucioni i ekranit dhe fuqia e procesorit.

Shumica e spekulimeve janë në një përfundim: Pixel 3a do të ketë ekran 5.6-inç, procesor Snapdragon 670, 4GB RAM dhe kamër 12-megapiksel.

3a XL kalon në 6-inç dhe procesor Snapdragon 710. Qëllimi është të sjellë bazat e linjës Pixel për një çmim më të ulët. /PCWorld Albanian

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Honda dhe Toyota/ Marrin çmim për makinat e gjelbra në panairin e makinave në Los Angeles

Honda dhe Toyota/ Marrin çmim për makinat e gjelbra në panairin e makinave në Los Angeles

10 trajnerët më të paguar, Mourinho është i pesti

10 trajnerët më të paguar, Mourinho është i pesti

Kaq orë ecje në javë zvogëlojnë rrezikun e vdekjes

Kaq orë ecje në javë zvogëlojnë rrezikun e vdekjes

Ekskluzive/ Kampion mes skamjes, boksieri Klevis Çelaj rrëfen jetën mizerabël

Ekskluzive/ Kampion mes skamjes, boksieri Klevis Çelaj rrëfen jetën mizerabël

Soni Malaj  plot stil dhe elegancë

Soni Malaj plot stil dhe elegancë

Dua Lipa paraqitet me shumë stil

Dua Lipa paraqitet me shumë stil

Kida nuk e ka ndërmend të ndalet

Kida nuk e ka ndërmend të ndalet

Genta Ismaili shijon dëborën, ekspozon format e bukura trupore

Genta Ismaili shijon dëborën, ekspozon format e bukura trupore

Merrni Vitamina B12 për të forcuar trurin dhe kujtesën, ja ushqimet ku gjendet

Merrni Vitamina B12 për të forcuar trurin dhe kujtesën, ja ushqimet ku gjendet

Tuna publikon imazhe nga seti i ri fotografik

Tuna publikon imazhe nga seti i ri fotografik

Young Zerka ka një informacion të rëndësishëm për fansat

Young Zerka ka një informacion të rëndësishëm për fansat

Për të gjithë ata të cilët e kanë keqkuptuar, keqinterpretuar dhe keqtrajtuar mikpritjen për përfaqësuesen angleze

Për të gjithë ata të cilët e kanë keqkuptuar, keqinterpretuar dhe keqtrajtuar mikpritjen për përfaqësuesen angleze

Kosova e mbyll ciklin eliminator për ‘Euro 2020’ e pafuqishme kundër Anglisë

Kosova e mbyll ciklin eliminator për ‘Euro 2020’ e pafuqishme kundër Anglisë

Anglia ngrit epërsinë ndaj Kosovës

Anglia ngrit epërsinë ndaj Kosovës

Tifozët anglezë me plis të bardhë në kokë këndojnë nëpër rrugët e Prishtinës: “Serbinë e rrahin kudo që shkon!”

Tifozët anglezë me plis të bardhë në kokë këndojnë nëpër rrugët e Prishtinës: “Serbinë e rrahin kudo që shkon!”

37 vjeçarja tregon se si njolla e vogël që iu shfaq në hundë, i rezultoi të ishte kancer

37 vjeçarja tregon se si njolla e vogël që iu shfaq në hundë, i rezultoi të ishte kancer