Google Maps fillon raportimin e kamerave të shpejtësisë në 40 vende të botës

30.05.2019 19:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Google Maps fillon raportimin e kamerave të shpejtësisë në 40 vende të botës

Google Maps ka filluar të adoptojë disa veçori ekskluzive për aplikacionin e navigimit Waze. Kompania konfirmoi debutimin e indikatorëve të limitit të shpejtësisë, kamerave të shpejtësisë dhe kamerave mobile të shpejtësisë në plot 40 vende të botës.

Lajmi është ekspansion i funksioneve të cilat ishin të disponueshme vetëm në një numër të kufizuar tregjesh. Google konfirmoi listën e plotë e cila përfshin: Australinë, Brazilin, Kanadanë, SHBA, Indinë, Meksikën, Rusinë, Japoninë, Andorrën, Bosnie Hercegovinën, Bullgarinë, Kroacinë, Çekinë, Estonin, Finlandën, Greqinë, Hungarinë, Islandën, Izraelin, Italinë, Jordaninë, Kuvajtin, Letoninë, Lituaninë, Maltën, Marokun, Namibinë, Holandën, Norvegjinë, Omanin, Poloninë, Portugalinë, Katarin, Rumaninë, Arabinë Saudite, Serbinë, Sllovakinë, Afrikën e Jugut, Spanjën, Suedinë, Tunizinë dhe Zimbabvenë.

Pavarësisht risive të reja që po vinë në Google Maps, kompania nuk ka reaguar me shpejtësi që kur bleu Waze në 2013. Kompania ka zgjedhur të ruajë formatin e një platforme të gjerë e cila ndihmon njerëzit të gjejnë vende të rëndësishme si biznese apo reklamues që gjenden pranë.

Por vitin e kaluar filloi ti integronte funksionet e Waze një e nga një që nga raportimet e incidenteve tek kurthet e shpejtësisë. Lançimi i fundit është i disponueshëm në Android dhe iOS.

Përdoruesit Android jo vetëm që mund ti shohin kamerat e shpejtësisë por edhe ti raportojnë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)