Google lançon funksionin e videothirrjeve në grup

26.04.2019 00:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Google lançon funksionin e videothirrjeve në grup

Google ka testuar prej kohësh funksionin e thirrjeve në grup në Duo në muajt e fundit dhe tashmë është live.

Funksioni mund të aksesohet duke klikuar butonin “Create group” nën fushën e kërkimit. Grupet ekzistuese do të listohen mposhtë dhe mund të ruhen me një emër për akses të shpejtë.

Pasi të klikojnë butonin “Create Group” në Duo përdoruesit mund të përzgjedhin deri në tre kontakte dhe më pas tu kërkohet të konfirmojnë nisjen e telefonatës.

Ekrani i videothirrjes do të ndahet në numrin e pjesëmarrësve që duan ti bashkohen ndërsa numri maksimal është katër bashkëbisedues.

Por numri i tyre pritet të zgjerohet deri në tetë gjatë një thirrjeje. Aplikacioni Duo shihet si zëvendësuesi i Hangouts.

Duo ka kaluar nëpër disa ndryshime si funksioni Data Saver dhe ekrani kryesor i ridizajnuar. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Privatësia, lufta e re mes shfletuesve

Privatësia, lufta e re mes shfletuesve

Kriptomonedha e Facebook mund të debutojë më shpejt sesa keni menduar

Kriptomonedha e Facebook mund të debutojë më shpejt sesa keni menduar

Kina hedh hapin e madh, licencon 5G për katër operatorët vendas

Kina hedh hapin e madh, licencon 5G për katër operatorët vendas

Lajmet e rreme, sfidë për Maqedoninë e Veriut në integrimet euro-atlantike

Lajmet e rreme, sfidë për Maqedoninë e Veriut në integrimet euro-atlantike

Ky është gabimi kryesor që bëni gjatë seksit

Ky është gabimi kryesor që bëni gjatë seksit

Sekretari Amerikan Pompeo paralajmëron sërish aleatët evropianë për Huawei

Sekretari Amerikan Pompeo paralajmëron sërish aleatët evropianë për Huawei

Konflikti në biznes dhe mënyrat për parandalimin e tij

Konflikti në biznes dhe mënyrat për parandalimin e tij

Ja lista e iPhone dhe iPad që do të kalojnë në iOS 13

Ja lista e iPhone dhe iPad që do të kalojnë në iOS 13

Apple iOS 13 premton rritje të ndjeshme të performancës për iPhone

Apple iOS 13 premton rritje të ndjeshme të performancës për iPhone

Apple Maps mëson nga Google Maps

Apple Maps mëson nga Google Maps

Apple iPad do të ketë sistemin e tij operativ

Apple iPad do të ketë sistemin e tij operativ

Gjykata suedeze refuzon kërkesën për burgosjen e Assange

Gjykata suedeze refuzon kërkesën për burgosjen e Assange

Pas gjashtë vitesh pritje Apple sjell modelet e reja Mac Pro dhe kushtojnë një pasuri

Pas gjashtë vitesh pritje Apple sjell modelet e reja Mac Pro dhe kushtojnë një pasuri

iOS 13 sjell ndërfaqen e errët “Dark Mode”

iOS 13 sjell ndërfaqen e errët “Dark Mode”

Loja gjëegjëzë e cila joshi miliona njerëz mbush 35 vite

Loja gjëegjëzë e cila joshi miliona njerëz mbush 35 vite

Njihuni me telefonin e parë në botë me ekran të plotë pa “notch”

Njihuni me telefonin e parë në botë me ekran të plotë pa “notch”