Google Duo me video telefonata me 8 persona njëherazi

25.05.2019 00:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Google Duo me video telefonata me 8 persona njëherazi

Google Duo, aplikacioni Android i komunikimit me video, fitoi mbështetjen për te video telefonat me 8 persona njëherazi.

Megjithatë është shumë larg asaj çfarë rivalët ofrojnë si Facebook me 32 persona, Skype me 50 persona dhe Messenger me 50 persona.

Vetëm WhatsApp ngelet pas Duo në këtë drejtim me vetëm 4 persona. Funksioni i ri është i disponueshëm nga dita e sotme në iOS dhe Android.

Funksioni është ekskluziv vetëm për aplikacionin mobil. Aplikacioni në ueb Duo i lançuar në fillim të këtij viti nuk përfiton nga kjo risi. Aktualisht video telefonatat nga shfletuesi janë luks vetëm i Hangouts i cili nga viti i ardhshëm do të jetë i disponueshëm vetëm për bizneset.

Së bashku me thirrjet në grup, Duo vjen me një modalitet për kursimin e pakos së internetit në disa vende të botës. Shërbimi është bërë mjafton popullor në Indi, Indonezi dhe Brazil.

Video mesazhet të cilat përdoruesit i lënë kur një person nuk i përgjigjet telefonatës tashmë mund të përshtaten me tekst dhe emoji në aplikacionin Duo. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)