Google Drive vjen me dizajnin material në Android dhe iOS

13.03.2019 15:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Google Drive vjen me dizajnin material në Android dhe iOS

Google Drive për telefonët tashmë është përditësuar me estetikën e re të aplikacionit Gmail. Shërbimi cloud vjen me Dizajnin Material të ri me elementë që e bëjnë më të lehtë të përdoret në ekrane të vogla.

Google Drive për iOS dhe Android tashmë vinë me tabin Home që është i disponueshëm në versionin ueb prej kohësh dhe tregon skedarë që mendon se janë më të rëndësishme për ju.

Këto skedarë përcaktohen nga disa faktorë si momenti i fundit që keni edituar një skedar, apo skedarët specifikë që shpërndani më shumë.

Navigimi i aplikacioni në fund të ekranit është më intuitiv dhe e bën më të thjeshtë kaloni nga hapësirat Home, Starred, Shared dhe Files. Paneli i navigimit është më i aksesueshëm në seksione të ndryshme edhe me faqen Team Drives.

Duke folur për Team Drives, tashmë ky panel shfaqet ngjitur me My Drive në seksionin Files. Së fundit menunë e veprimeve që aksesoni për çdo sekdar dhe folder, vendos në krye të listës veprimet me të përdorura.

Google Drive i ridizajnuar është i disponueshëm për të gjithë përdorues edhe pse ato të iOS do ta marrin të parët. Në Android vjen më 18 Mars. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë