Gola dhe dramë – derbi në Old Trafford ndahet baras mes Unitedit dhe Arsenalit

06.12.2018 04:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gola dhe dramë – derbi në Old Trafford ndahet baras mes Unitedit dhe Arsenalit

Një ndeshje mjaft interesante u zhvillua në Old Trafford ku Manchester United dhe Arsenal janë ndarë me rezultat të barabartë 2-2.

Afro 70 mijë shikues në Old Trafford u argëtuan me një ndeshje dinamike nga fillimi i takimit.

United kishte dominimin në këtë takim nga fillimi i takimit, por golin e gjeti i pari Shkodran Mustafi.

Një harkim nga Lucas Torreira e gjeti shqiptarin shtatlartë që goditi me kokë në formë të papërshtatshme për David de Gean i cili nuk arriti që të intervenonte mirë dhe topi kaloi vijën fatale (26′).

Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver

Nuk kaloi shumë kohë dhe United u kundërpërgjigj kur pas një tollovie në zonë (30′) ishte Anthony Martial ai që realizoi për 1-1 nga afërsia.

Shumë lojë e ashpër u zhvillua dhe deri në fund të pjesës së parë u shpërndanë pesë kartonë të verdhë.

Në pjesën e dytë ritmi i lartë vazhdoi po ashtu dhe shpejt myasfirët gjetën edhe golin e epërsisë.

Lacazette në minutën e 68-të shfrytëzoi një gabim nga Marcus Rojo për të shënuar për 2-1 dhe epërsinë.

Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver

Në rastin tjetër menjëherë Jese Lingard realizoi (69′) për 2-2 dhe barazimin e rezultatit e gëzimin e vendasve.

Deri në fund të takimit De Gea bëri një varg intervenimesh të pabesueshme, ndër të cilat një gjuajtje të Aubameyang.

Në çastet finale ishte edhe një intervenim i De Geas pas gjuajtjes së Hector Bellerin që shpëtoi vendasit nga humbja.

Barazimi nuk i përshtatej asnjë prej skuadrave, pasi Arsenali gjendet tash në vendin e pestë me 31 pikë, 10 pikë më pak se City në pozitën e parë dhe tetë më pak se Liverpooli në vendin e dytë. /Telegrafi/

s

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Koha të përditësoni iPhone nëse nuk dëshironi të përgjoheni në FaceTime

Koha të përditësoni iPhone nëse nuk dëshironi të përgjoheni në FaceTime

Simptoma për të cilën rrallëkush di: Tregues i cili do t’ju bëjë me dije që vuani nga depresioni

Simptoma për të cilën rrallëkush di: Tregues i cili do t’ju bëjë me dije që vuani nga depresioni

United po mendon të dërgojë një ofertë të lartë për Chiesan

United po mendon të dërgojë një ofertë të lartë për Chiesan

Cikalleshi shkëlqen në Kupë, dy gola fantastik me fanellën e Akhisarit

Cikalleshi shkëlqen në Kupë, dy gola fantastik me fanellën e Akhisarit

Kaluan rreth Marsit dhe humbën në gjithësi, fluturaket e NASA-s u ‘shuan’ në mënyrë misterioze (Foto)

Kaluan rreth Marsit dhe humbën në gjithësi, fluturaket e NASA-s u ‘shuan’ në mënyrë misterioze (Foto)

Për Gjermaninë Huawei nuk përbën kërcënim

Për Gjermaninë Huawei nuk përbën kërcënim

Zyrtare: Bayerni e siguron talentin e madh gjerman Jann-Fiete Arp

Zyrtare: Bayerni e siguron talentin e madh gjerman Jann-Fiete Arp

Dhjetë gjërat që i mësuam nga El Clasico e fundit – Yjet, dështimet, rezervat e parëndësishme dhe gjyqtari

Dhjetë gjërat që i mësuam nga El Clasico e fundit – Yjet, dështimet, rezervat e parëndësishme dhe gjyqtari

Ja çfarë mund të bëjë një gotë me ujë në mëngjes

Ja çfarë mund të bëjë një gotë me ujë në mëngjes

Twitter fiton para por jo përdorues

Twitter fiton para por jo përdorues

Presidenti i FC Prishtinës, Remzi Ejupi : Armando Duka në UEFA, zë për futbollin mbarëshqiptar

Presidenti i FC Prishtinës, Remzi Ejupi : Armando Duka në UEFA, zë për futbollin mbarëshqiptar

Tjera lëvizje në NBA, Chicago merr Otto Porter ndërsa në drejtim të Washingtonit shkojnë Parker e Portis

Tjera lëvizje në NBA, Chicago merr Otto Porter ndërsa në drejtim të Washingtonit shkojnë Parker e Portis

Interneti 4G i Vodafone Albania do të bëhet shumë më i shpejtë

Interneti 4G i Vodafone Albania do të bëhet shumë më i shpejtë

Pulëbardha fluturon çdo ditë për të vizituar burrin e moshuar, i cili ia shpëtoi jetën asaj (Foto)

Pulëbardha fluturon çdo ditë për të vizituar burrin e moshuar, i cili ia shpëtoi jetën asaj (Foto)

Romagnoli: Higuain është sulmuesi më i mirë në botë

Romagnoli: Higuain është sulmuesi më i mirë në botë

Ilaçi i HIV-it mund ta trajtojë Alzheimer-in, artritin, Parkinsonin dhe diabetin

Ilaçi i HIV-it mund ta trajtojë Alzheimer-in, artritin, Parkinsonin dhe diabetin