Gmail Offline është tani në dispozicion në internet, por vetëm për Chrome

15.05.2018 19:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gmail Offline është tani në dispozicion në internet, por vetëm për Chrome

Google ka prezantuar një Gmail të ri disa ditë më parë. Në Gmail-in e ri, Google ka sjellë funksione të reja në aplikacionin e saj. Tipari më interesant i këtij dizajni të ri të Gmail është Offline Gmail. Tani Offline Gmail është i disponueshëm në internet. Por për fat të keq, përditësimi i ri është i disponueshëm vetëm në Chrome.

Përdoruesit tani mund të shkruajnë, kërkojnë dhe fshijnë / arkivojnë mesazhet kur nuk kanë lidhje interneti, me këto ndryshime që përditësohen mbrapa kur rifitoni një lidhje interneti. Për të marrë këto karakteristika, përdoruesit duhet të kenë Chrome 61 ose më të lartë.

Pas marrjes së versionit të kërkuar të Chrome, shkoni te Settings. Aty do të shihni një skedë të re “Offline” ku përdoruesit mund të “lejojnë postën jashtë linje”.

Këtu keni mundësinë të shihni se sa hapësirë Gmail po përdor në kompjuterin tuaj dhe të cilësoni “Cilësimet e sinkronizimit”. Përdoruesit mund të vendosin se në sa ditë shkarkohen mesazhet,me vlerën 30 të paracaktuar. Për më tepër, mund të zgjidhni edhe nga 7 dhe 90 ditë.

Cilësimi i fundit është Siguria dhe aftësia për të përcaktuar nëse Gmail mban ose heq të dhënat jashtë linje në kompjuterin tuaj pasi të dilni jashtë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gmail Offline është tani në dispozicion në internet, por vetëm për Chrome

Gmail Offline është tani në dispozicion në internet, por vetëm për Chrome

Ndryshimi befasues i Aurela Gaçes pas 2 lindjeve!

Ndryshimi befasues i Aurela Gaçes pas 2 lindjeve!

Kamer Qaka arrin marrëveshje me Steaua Bukureshtin

Kamer Qaka arrin marrëveshje me Steaua Bukureshtin

Brenda festës së ditëlindjes të vajzës së Nora Istrefit

Brenda festës së ditëlindjes të vajzës së Nora Istrefit

Projekti “Football for Friendship”, mbahet konferenca

Projekti “Football for Friendship”, mbahet konferenca

Facebook pezullon 200 aplikacione në hetimin e keqpërdorimit të të dhënave

Facebook pezullon 200 aplikacione në hetimin e keqpërdorimit të të dhënave

Kripa apo sheqeri, cili është më i dëmshëm për organizmin, ekspertët japin përgjigjien

Kripa apo sheqeri, cili është më i dëmshëm për organizmin, ekspertët japin përgjigjien

Erion Kristo shpërthen ndaj  'Në kurthin e Piter Pan': Pështirësi që më përzien zorrët…

Erion Kristo shpërthen ndaj 'Në kurthin e Piter Pan': Pështirësi që më përzien zorrët…

Thibaut Courtois refuzon pagën e re të Chelseat

Thibaut Courtois refuzon pagën e re të Chelseat

Xheni e BB9 përfundon në spital, publikohen pamjet

Xheni e BB9 përfundon në spital, publikohen pamjet

Vokrri takon kryetarin e KF Ballkanit, Arsim Kabashi

Vokrri takon kryetarin e KF Ballkanit, Arsim Kabashi

Zbulohen të dhënat e 3 milion përdoruesve të Facebook

Zbulohen të dhënat e 3 milion përdoruesve të Facebook

Çfarë dënimi mori Arban Abrashi në lojën e 5e5?!

Çfarë dënimi mori Arban Abrashi në lojën e 5e5?!

362 herë ka më shumë mikrobe në peshat e fitnesit sesa në guacën e tualetit

362 herë ka më shumë mikrobe në peshat e fitnesit sesa në guacën e tualetit

Konfirmohet, Fadil Vokrri: Kosova dhe Shqipëria do të luajnë në Zvicër

Konfirmohet, Fadil Vokrri: Kosova dhe Shqipëria do të luajnë në Zvicër

Kapet peshku me dhëmbë aq të fuqishëm sa që mund të thyejë guaska (Foto)

Kapet peshku me dhëmbë aq të fuqishëm sa që mund të thyejë guaska (Foto)