Gjyshja bie ‘pre’ e dashnorit

21.09.2020 23:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjyshja bie ‘pre’ e dashnorit

Beth Hayning, një pensioniste 68-vjeçare nga Britania e Madhe, u çmend pasi doli se i dashuri i saj i ri, me të cilin ajo ra në dashuri, ishte një mashtrues për shkak të të cilit ajo humbi 18,000 funte kursime.

Kjo është arsyeja pse kjo gjyshe vendosi të ndajë përvojën e saj dhe të paralajmërojë gratë e tjera që të mos e përsërisin gabimin e saj.

Beth zbuloi se ishte e dashuruar me afrikanin e ri ‘deri në vesh’.

“Ishte një romancë e çmendur dhe më pëlqente seksi magjik”, tha ajo për Mirror.

Ajo thotë se ka kursyer për shumë vite, duke punuar si punonjëse sociale, para se të magjepset nga një burrë 30-vjeçar, me të cilin madje u martua në një ceremoni në Gana. Ajo u takua me të përmes mediave sociale dhe pranoi se ajo ra pas tij për shkak të mesazheve të qarta që ai i dërgoi asaj.

Rodney së shpejti i kërkoi para, dhe ajo i dha më shumë se 2,000 funte për të blerë pajisje muzikore në fillim.

Kur ajo e vizitoi në Gana, ai i kërkoi asaj të martohej me disa herë, gjë që ajo nuk pranoi, duke thënë se ata nuk e njihnin mirë njëri-tjetrin. Ajo ndryshoi mendje kur Rodney i propozoi asaj në publik, gjatë një koncerti. Vetëm në martesë ajo zbuloi se sa vjeç është ai në të vërtetë, por ajo mendoi se ishte tepër vonë për të hequr dorë nga martesa.

Pas dasmës, ajo u kthye në shtëpi në Angli dhe i pagoi një avokati 3000 funte për të rregulluar një vizë për bashkëshortin, e cila u miratua në shkurt 2017. Rodney më pas u transferua me të dhe jetoi me paratë e saj. Ajo e detyroi të merrte një punë, por ai nuk pranoi. Marrëdhënia u prish dhe Beth i kërkoi të largohej dhe pagoi për udhëtimin e tij në shtëpi dhe mbuloi të gjitha shpenzimet e divorcit.

“Ishte e vështirë për mua, por unë jam më mirë pa të,” përfundoi ajo.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës

Nëna e dhjetë fëmijëve vdes 11 ditë pasi solli në jetë vajzën e saj të parë

Nëna e dhjetë fëmijëve vdes 11 ditë pasi solli në jetë vajzën e saj të parë

​8 gjëra që tërheqin gjininë e kundërt si magnet

​8 gjëra që tërheqin gjininë e kundërt si magnet

Kjo ishte dëshira e fundit e Maradonnas të cilën e zbuloi pak para se të vdiste

Kjo ishte dëshira e fundit e Maradonnas të cilën e zbuloi pak para se të vdiste

Vdekja e Maradonas, këto janë vendimet që sapo u morën për futbollin evropian

Vdekja e Maradonas, këto janë vendimet që sapo u morën për futbollin evropian

Vdes legjenda e futbollit botëror Diego Armando Maradona

Vdes legjenda e futbollit botëror Diego Armando Maradona

PSG mposht Leipzigun, Man United Basaksehirin

PSG mposht Leipzigun, Man United Basaksehirin

Barcelona dhe Juventusi sigurojnë kalimin në fazën tjetër të LK-së

Barcelona dhe Juventusi sigurojnë kalimin në fazën tjetër të LK-së

Shteti shet veturën e konfiskuar, tash duhet t’i kthejë borxhin pronarit

Shteti shet veturën e konfiskuar, tash duhet t’i kthejë borxhin pronarit

​5 gjëra te një grua që rrëzon çdo burrë në këmbë

​5 gjëra te një grua që rrëzon çdo burrë në këmbë

​5 mënyra për të shmangur infektimin me koronavirus në ambiente të mbyllura

​5 mënyra për të shmangur infektimin me koronavirus në ambiente të mbyllura

Këto janë ekipet që mund të kalojnë grupet këtë javë në Ligën e Kampionëve

Këto janë ekipet që mund të kalojnë grupet këtë javë në Ligën e Kampionëve