Gjyshja 94-vjeçare hëngri picë për herë të parë, që kur burri iu mbajt peng nga Musolini (Foto)

04.04.2019 16:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjyshja 94-vjeçare hëngri picë për herë të parë, që kur burri iu mbajt peng nga Musolini (Foto)

Audrey Prudence nga Britania e Madhe, që u betua se më kurrë nuk do ta hante ushqimin italian që kur ia mbajtën burrin peng, e ka thyer paktin 70-vjeçar.

Derisa bashkëshorti saj Jack po i shërbente forcave britanike, kishte rënë në duart e ushtarëve të Musolinit, që e kishin mbajtur në burg për tri vjet e gjysmë, transmeton Telegrafi.

Gjatë kësaj kohë, ai kishte mbijetuar vetëm me nga një supë drithërash në ditë, ndërsa nusja tij e re, vuante që ai po keqtrajtohet.

Me picë pas 70 vitesh

“Kënaqeshim duke ngrënë makarona, pasta dhe pica, por ajo as nuk i shikonte, megjithëse i kishin pëlqyer më parë” ka thënë mbesa e 94-vjeçares.

Mirëpo, pasi i mbijetoi një sulmi në zemër dhe janë bërë dhjetë vjetër që kur bashkëshorti aj është ndarë nga jeta, nipërit i thanë të provonte një picë.

“E hëngri një copë dhe i shijoi shumë, andaj kërkoi që t’ia përgatisnim sërish, por më pak të djegur dhe sa më të butë” ka qenë kërkesa e Prydence.

Tani që e ka kryer këtë agjërim të pazakontë, gjyshja planifikon që ditëlindjen e radhës ta festojë me të gjithë të afërmit dhe të mbushë 100 vjet, që Mbretëresha t’ia dërgoj një urim. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjyshja 94-vjeçare hëngri picë për herë të parë, që kur burri iu mbajt peng nga Musolini (Foto)

Gjyshja 94-vjeçare hëngri picë për herë të parë, që kur burri iu mbajt peng nga Musolini (Foto)

Angelina Jolie nuk përjashton mundësinë e futjes në politikë

Angelina Jolie nuk përjashton mundësinë e futjes në politikë

Shqipëria dhe Kosova nënshkruan marrëveshjen për heqjen e tarifave roaming me Serbinë, Bosnjen, Malin e Zi dhe Maqedoninë

Shqipëria dhe Kosova nënshkruan marrëveshjen për heqjen e tarifave roaming me Serbinë, Bosnjen, Malin e Zi dhe Maqedoninë

Australia bëhet vendi i parë në botë që dënon me burg publikimin e përmbajtjeve të dhunshme në rrjetet sociale

Australia bëhet vendi i parë në botë që dënon me burg publikimin e përmbajtjeve të dhunshme në rrjetet sociale

Versioni i ri i After Effects mund të eliminojë objekte të padëshiruara nga videot

Versioni i ri i After Effects mund të eliminojë objekte të padëshiruara nga videot

SHBA luftë produkteve të falsifikuara në internet

SHBA luftë produkteve të falsifikuara në internet

WhatsApp shton një opsion që ju shpëton nga grupet e padëshiruara

WhatsApp shton një opsion që ju shpëton nga grupet e padëshiruara

Hetuesit thonë se softueri i Boeing 737 Max ka vrarë 346 persona

Hetuesit thonë se softueri i Boeing 737 Max ka vrarë 346 persona

T-Series bëhet kanali më i ndjekur në YouTube, PewDiePie rimerr kurorën pas pak orësh

T-Series bëhet kanali më i ndjekur në YouTube, PewDiePie rimerr kurorën pas pak orësh

Snapchat do të sjellë një funksion që Facebook e ka të vështirë ta kopjojë

Snapchat do të sjellë një funksion që Facebook e ka të vështirë ta kopjojë

Facebook përfshihet nga një tjetër skandal me 540 milionë rekorde përdoruesish të ekspozuara

Facebook përfshihet nga një tjetër skandal me 540 milionë rekorde përdoruesish të ekspozuara

Balena e rrallë me ngjyrë të bardhë afrohet te sipërfaqja, besohet se është e njëjta që u pa parë para dhjetë vitesh (Video)

Balena e rrallë me ngjyrë të bardhë afrohet te sipërfaqja, besohet se është e njëjta që u pa parë para dhjetë vitesh (Video)

Huawei P30 Lite ka shijen e një flagshipi dhe çmimin e një telefoni buxhetor

Huawei P30 Lite ka shijen e një flagshipi dhe çmimin e një telefoni buxhetor

Rëndësia e vitaminës E në trupin tonë

Rëndësia e vitaminës E në trupin tonë

Përdoruesve të Twitter që u janë mbyllur llogaritë mund të apelojnë nga aplikacioni mobil

Përdoruesve të Twitter që u janë mbyllur llogaritë mund të apelojnë nga aplikacioni mobil

Microsoft Visual Studio 2019 i gatshëm për shkarkim

Microsoft Visual Studio 2019 i gatshëm për shkarkim