Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

28.03.2020 22:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Gjyqtari i Superligës së Futbollit të Kosovës, Dardan Çaka, e ka mbrojtur kryemninistrin Albin Kurti, në grupin tashmë të famshëm #meKryeministrin, raporton portali Mediafokus.info.

Çaka ka shkruaj në superlative Kurtin, duke thënë se është person që e përfaqëson me dinjitet.

“Dinjiteti vjen prej brenda nesh” – kryeministri. E kush tjetër na përfaqëson më me dinjitet? ASHKUSH”, ka shkruar gjyqtari i Superligës, Dardan Çaka, transmeton Mediafokus.info.

Ndryshe, Federata e Futbollit të Kosovës e pati suspenduar gjyqtarin Qendrim Vata, i cili e kishte ofenduar kryeministrin Kurti, por si do të veprojë tash kur një gjyqtar tjetër, publikisht, ka mbrojtur kreun në detyrë të ekzekutivit, mbetet të shihet.

Përndryshe, grupi i hapur në rrjetin social Facebook #meKryeministrin, është përdorur edhe për t’i linçuar kundërshtarët politik të Albin Kurtit. /Mediafokus.info/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“La Liga do të përfundonte nëse Real Madridi do të ishte lider”

“La Liga do të përfundonte nëse Real Madridi do të ishte lider”

Kush është Arbër Bytyqi, futbollisti shqiptar?

Kush është Arbër Bytyqi, futbollisti shqiptar?

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Mbappe lëvdon Reds dhe trajnerin Klopp

Mbappe lëvdon Reds dhe trajnerin Klopp

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Lionel Messi: Kam refuzuar shansin të luante nën Mourinhon te Interi

Lionel Messi: Kam refuzuar shansin të luante nën Mourinhon te Interi

PSG shpreh interesim për Allegrin

PSG shpreh interesim për Allegrin

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

Trejsi Sejdini reagon për videon erotike që po çmend rrjetin (FOTOT)

Trejsi Sejdini reagon për videon erotike që po çmend rrjetin (FOTOT)

Befason tenisti i famshëm: Bëj seks çdo javë me tifozet mia

Befason tenisti i famshëm: Bëj seks çdo javë me tifozet mia

Përdhunoi shqiptaren për 48 orë/  Arrestohet ‘dragoi i Kavos’, rezistencë me armë ndaj policisë

Përdhunoi shqiptaren për 48 orë/ Arrestohet ‘dragoi i Kavos’, rezistencë me armë ndaj policisë

Federata Franceze vendos: Ligue 1 nis më 22 gusht

Federata Franceze vendos: Ligue 1 nis më 22 gusht