Gjykata Supreme kthen në rivendosje rastin ndaj T.K. dhe të tjerëve, të akuzuar për fajde e krim të organizuar

06.01.2021 14:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjykata Supreme kthen në rivendosje rastin ndaj T.K. dhe të tjerëve, të akuzuar për fajde e krim të organizuar

Kolegji i Gjykatës Supreme në çështjen penale kundër të akuzuarve T.K. dhe të tjerëve për shkak të veprës penale krim i organizuar, lidhur me veprën penale detyrimi, e ka kthyer në rivendosje.

Kështu bëhet e ditur në një njoftim për media të Gjykatës Supreme.
“Kolegji i Gjykatës Supreme në çështjen penale kundër të akuzuarve T.K., për shkak të veprës penale krim i organizuar, lidhur me veprën penale detyrimi, ndërsa nga viti 2013 edhe për veprën penale fajde, si dhe të akuzuarve K.K., Gj.K., M.K., B.B., Gj1.K1. dhe G.K., për shkak të veprës penale krim i organizuar lidhur me veprën penale detyrimi”, thuhet në njoftim.

“… ndërsa nga viti 2013 edhe për veprën penale fajde, të akuzuarin B.O., për shkak të veprës penale detyrimi, të akuzuarit T.K. dhe Gj.K. edhe për veprën penale organizimi i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm, të akuzuarit T.K., K.K., B.B., M.K. dhe Gj.K., për shkak të veprës penale shpërlarja e parave, të akuzuarit T.K., K.K., Gj.K., M.K., për shkak të veprës penale mbajtja në pronësi, kontroll apo në posedim të paautorizuar të armëve, duke vendosur sipas ankesave të mbrojtësve të akuzuarve; T.K., Gj.K., M.K., G.K. dhe ankesës së të akuzuarit B.O., të paraqitura kundër aktgjykimit të Gjykatës së Apelit të Kosovës APS.nr.6/2019 të datës 04.05.2020, në seancën e kolegjit të mbajtur me datën 08 tetor 2020, miratoi ankesat e mbrojtësve të të akuzuarve T.K., Gj.K., M.K. dhe G.K., e sipas detyrës zyrtare, në raport me të akuzuarit K.K., B.B., Gj1.K1. dhe B.O., anuloi aktgjykimin e Gjykatës së Apelit APS.nr.6/2019 të datës 04.05.2020, dhe çështja i kthehet Gjykatës së Apelit në rigjykim dhe vendosje”.

“Ankesa e të akuzuarit B.O., është cilësuar jo lëndore, ndërkaq ndaj të akuzuarve T.K., K.K., Gj.K., B.B. dhe B.O., është vazhduar paraburgimi i caktuar me aktvendimin APS.nr. 06/2019 të datës 04.05.2020”.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dritan Abazoviqi merret në pyetje nga policia

Dritan Abazoviqi merret në pyetje nga policia

Ritmi i vaksinimit: Shqipëria e para, Kosova e parafundit

Ritmi i vaksinimit: Shqipëria e para, Kosova e parafundit

Mediat austriake: Qeveria Kurti u është sulur mediave, dëshiron ta mbyllë RTK-në

Mediat austriake: Qeveria Kurti u është sulur mediave, dëshiron ta mbyllë RTK-në

Moti për dy ditët e ardhshme

Moti për dy ditët e ardhshme

Përgatitet padi ndaj Ministrisë së Shëndetësisë

Përgatitet padi ndaj Ministrisë së Shëndetësisë

Gastronomët protestojnë kundër masave në Maqedoninë e V.

Gastronomët protestojnë kundër masave në Maqedoninë e V.

Sveçla takohet me Orlandon, flasin për luftimin e krimit të organizuar

Sveçla takohet me Orlandon, flasin për luftimin e krimit të organizuar

Sindikata kërkon shkarkimin e Bordit të RTK-së

Sindikata kërkon shkarkimin e Bordit të RTK-së

Shqipëria siguron nga BE edhe 145 mijë doza të vaksinës Pfizer

Shqipëria siguron nga BE edhe 145 mijë doza të vaksinës Pfizer

Ministri gjerman: Vaksinat për Ballkanin Perëndimor janë dëshmi solidariteti

Ministri gjerman: Vaksinat për Ballkanin Perëndimor janë dëshmi solidariteti

Osmani në takim me Abbott: Orientimi afatgjatë strategjik i Kosovës mbetet anëtarësimi në NATO

Osmani në takim me Abbott: Orientimi afatgjatë strategjik i Kosovës mbetet anëtarësimi në NATO

Merret vendim për organizimin e mësimit plotësues në arsimin parauniversitar

Merret vendim për organizimin e mësimit plotësues në arsimin parauniversitar

14 viktima dhe 442 raste të reja me COVID-19

14 viktima dhe 442 raste të reja me COVID-19

Organizohet Forumi i III-të Biznesor me Greqinë, me fokus sektorin e energjisë

Organizohet Forumi i III-të Biznesor me Greqinë, me fokus sektorin e energjisë

Aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të Komunës së Suharekës

Aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të Komunës së Suharekës

Të hënën Kuvendi mbanë seancë për vaksinat

Të hënën Kuvendi mbanë seancë për vaksinat