Gjurmët me koncert në Prishtinë, paratë e biletave për shkollën e muzikës “Prenk Jakova”

04.06.2019 12:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjurmët me koncert në Prishtinë, paratë e biletave për shkollën e muzikës “Prenk Jakova”

Me 12 qershor të gjitha rrugët çojnë në Prishtinë.

Tek Salla “1 Tetori”, ku do të zbarkojë treni i “Gjurmëve”, i grupit legjendar që la gjurmë të pashlyeshme në muzikën kosovare.

Pas 31 vitesh i kthehen skenës së qytetit pa lum. Jo me një grusht qershi, por me këngët e shumta që zënë hapësirë në kujtesën e secilit nga ne.

Kujtimet dhe momentet e bukura që ia dhanë dikur këtij vendi, era do t’i sjellë në këtë ditë midis Prishtinës.

Çdo i shtrirë në kanape e kudo tjetër, do të zgjohet në këmbë për të festuar deri atëherë kur dielli perëndon.

Në fund, gjitha të hollat e juaja për biletat do të dedikohen për nder të 70 vjetorit të Shkollës së Muzikës “Prenk Jakova”. /Telegrafi/ KultPlus.com

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rishqyrtimi i tenderit të autostradës së Gjilanit irriton shefen e prokurimit

Rishqyrtimi i tenderit të autostradës së Gjilanit irriton shefen e prokurimit

Vuçiq: Jemi të kënaqur që SHBA insistoi për heqjen e taksës, do t’i kthehemi dialogut

Vuçiq: Jemi të kënaqur që SHBA insistoi për heqjen e taksës, do t’i kthehemi dialogut

Presidenti: Kosova e Serbia do të lëvizin në marrëveshje të reja

Presidenti: Kosova e Serbia do të lëvizin në marrëveshje të reja

Temperatura e Antarktikut rritet për herë të parë mbi 20C

Temperatura e Antarktikut rritet për herë të parë mbi 20C

Haradinaj e kërcënon Kurtin, nëse e heq taksën

Haradinaj e kërcënon Kurtin, nëse e heq taksën

Kurti emëron këshilltar ekspertin amerikan që e hartoi raportin për dëbimin e gylenistëve

Kurti emëron këshilltar ekspertin amerikan që e hartoi raportin për dëbimin e gylenistëve

Haxhiu takohet me Apostolovën: Fuqizohet plan-veprimi për reformën në drejtësi

Haxhiu takohet me Apostolovën: Fuqizohet plan-veprimi për reformën në drejtësi

Gjykata vendos për edukatoren që rrahu fëmijën

Gjykata vendos për edukatoren që rrahu fëmijën

AGK dënon gjuhën linçuese të anëtarëve të Vetëvendosjes ndaj Adriatik Kelmendit

AGK dënon gjuhën linçuese të anëtarëve të Vetëvendosjes ndaj Adriatik Kelmendit

Policia e Kosovës arreston dy persona, morën ryshfet nga një biznes

Policia e Kosovës arreston dy persona, morën ryshfet nga një biznes

Reciprociteti do të vendoset, thotë Haziri

Reciprociteti do të vendoset, thotë Haziri

Ndodh edhe kjo! Kryetati i Drenasit nga PDK e uron zv/ministrin e Arsimit  të Vetëvendosjes

Ndodh edhe kjo! Kryetati i Drenasit nga PDK e uron zv/ministrin e Arsimit të Vetëvendosjes

Thaçi takon sonte ambasadorin Grenell, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Thaçi takon sonte ambasadorin Grenell, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

BE-ja pa qëndrim ndaj propozimit të Kurtit për reciprocitet

BE-ja pa qëndrim ndaj propozimit të Kurtit për reciprocitet

Kurti: Jemi të përkushtuar për zhvillimin e arsimit, që është parakusht për zhvillimin e vendit

Kurti: Jemi të përkushtuar për zhvillimin e arsimit, që është parakusht për zhvillimin e vendit

Banka Botërore vazhdon mbështetjen e bujqësisë në Kosovë

Banka Botërore vazhdon mbështetjen e bujqësisë në Kosovë