Gjuriq: Nuk po e përfillim taksën, po gjejmë mënyra se si t’i furnizojmë njerëzit tanë në veri

18.08.2019 11:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjuriq: Nuk po e përfillim taksën, po gjejmë mënyra se si t’i furnizojmë njerëzit tanë në veri

I ashtuquajturi Drejtor i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç pretendon se përkundër vendosjes së taksës, ata po arrijnë të gjejnë mënyra që t’i furnizojnë me mallra qytetarët serb në veri.

I pyetur në një intervistë në ‘Politika’ se si Beogradi arrin të ndihmojë serbët pavarësisht taksës, Gjuriç nuk ka dashur të japë shpjegime të hollësishme se si po ia dilte mbanë, “i cili do të shërbente vetëm si një justifikim për presione të reja”, por “është e rëndësishme të keni bukë, qumësht, mish, miell. vaj ”, tha ai.

Vlen të kujtojmë se muajin e kaluar, Serbia u mundua të inskenoj një krizë humanitare në veri por që nuk funksionojë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Një i vdekur e katër të lënduar në një aksident trafiku në autostradën “Ibrahim Rugova”

Një i vdekur e katër të lënduar në një aksident trafiku në autostradën “Ibrahim Rugova”

Gjuriq: Nuk po e përfillim taksën, po gjejmë mënyra se si t’i furnizojmë njerëzit tanë në veri

Gjuriq: Nuk po e përfillim taksën, po gjejmë mënyra se si t’i furnizojmë njerëzit tanë në veri

Ëndrra e PDK’së: Deklarohen se me Veselin në Qeveri, Serbia do ta njeh Kosovën

Ëndrra e PDK’së: Deklarohen se me Veselin në Qeveri, Serbia do ta njeh Kosovën

Bërnabiq: Nuk është zgjidhje e drejtë nëse Prishtina fiton gjithçka dhe ne i humbim të tëra

Bërnabiq: Nuk është zgjidhje e drejtë nëse Prishtina fiton gjithçka dhe ne i humbim të tëra

Qytetari tregon për takimin me Kokëdhimën: I bërtiti gruas shtatzënë si kafshë, neve na erdhi me pistoletë

Qytetari tregon për takimin me Kokëdhimën: I bërtiti gruas shtatzënë si kafshë, neve na erdhi me pistoletë

KDI: Joserioziteti i deputetëve bëri që Kuvendi të përmbushë vetëm 20 % të agjendës legjislative për vitin 2019

KDI: Joserioziteti i deputetëve bëri që Kuvendi të përmbushë vetëm 20 % të agjendës legjislative për vitin 2019

“Tallava politikë” po konsiderohen vendimet e ministrave në dorëheqje

“Tallava politikë” po konsiderohen vendimet e ministrave në dorëheqje

Flet Shaban Muja, personi te cilit Milaim Zeka thotë se Bujar Bukoshi i ofroi para për vrasjen e Ibrahim Rugovës e Fehmi Aganit

Flet Shaban Muja, personi te cilit Milaim Zeka thotë se Bujar Bukoshi i ofroi para për vrasjen e Ibrahim Rugovës e Fehmi Aganit

Flet Bujar Bukoshi lidhur me planin për vrasjen e Ibrahim Rugovës e Fehmi Aganit

Flet Bujar Bukoshi lidhur me planin për vrasjen e Ibrahim Rugovës e Fehmi Aganit

E zbulon Milaim Zeka: Cili zyrtar i lartë i LDK-së ofroi para për ta vrarë Ibrahim Rugovën e Fehmi Aganin?

E zbulon Milaim Zeka: Cili zyrtar i lartë i LDK-së ofroi para për ta vrarë Ibrahim Rugovën e Fehmi Aganin?

Kërkohet që aktivitetet parazgjedhore të partive politike të bëhen në pajtim me ligjin

Kërkohet që aktivitetet parazgjedhore të partive politike të bëhen në pajtim me ligjin

Sulme ajrore në Siri, 20 njerëz u vranë

Sulme ajrore në Siri, 20 njerëz u vranë

Fluks i madh i veturave në Morinë

Fluks i madh i veturave në Morinë

Arrestohen dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje

Arrestohen dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje

Bankat fitojnë rreth 90 milionë euro

Bankat fitojnë rreth 90 milionë euro

Termokos: Gypi në lagjen “Dardania” nuk është prishur nga ne

Termokos: Gypi në lagjen “Dardania” nuk është prishur nga ne