Gjoka-Pejiç: Në Korvë për 3 pikë

21.10.2016 11:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjoka-Pejiç: Në Korvë për 3 pikë

Largimi i i Dritan Dervishit nga posti i drejtorit të përgjithshëm të Kukësit nuk e ka cënuar amosferën pozitivë në kamoin verilindor në prag të ndeshjes më të rëndësishme të javës së 8-të të Superiores në Korcë. Trajneri Ernest Gjoka siguron në konferencën për shtyp para kësaj transferte se situata është e qetë dhe skuadra e tij do të udhëtojë drejt juglindjes për të marrë rezultat pozitiv.

“Situata është e qetë, pavarësisht ndryshimeve qëe ka ndodhur në drejtim. E kemi përgatotur me shumë qetësi këtë transfertë dhe shkojmë të bindur për të marrë rezultat pozitiv. Do të donim që ta ngushtonim diferencën me Skënderbeun, por do të jemi të kënaqur edhe nuk humbasim.”

Skënderbeut me shumë mundësi do t’i mungojë për arsye dëmtimi Hamdi Salihi, por Gjoka thekson se e pa përgatitur ndeshjes me idenë se Skënderbeu do t’i ketë në dispizicion të gjitha peshat e rënda.

“Unë nuk e di nëse do të mungojë Salihi, djemtë i kam përgatitur me idenë që do të luajnë të gjitha peshat e rënda të ekipit kundërshtar.”

Nga skuadrat kryesuese Kukësi është i vetmi që nuk ka fituar ende në transfertë, por Gjokën nuk e shqetëson kjo statistike, përkundrazi sipas 46-vjecarit tregon qëndrueshmërinë e grupit që ai drejton.

Fakti që nuk kemi humbur asnjë ndeshje në transfertë do të thotë shumë. Shprresojmë të ruajme ëtë ecuri edhe në ndeshjen e radhës, sepse pathyeshmëria të jep më shumë besim për të ardhmen.

Në krah të Gjokës në konferencëm për shtyp u shfaq Pero Pejic, me golashënuesin më të mirë të kampionatit që nuk dëshiron të ndalet as në Korcë.

“Shpresoj të shënoj sepse kjo është detyra ime. E rëndësishme është të fitojë skuadra, pse jo edhe me golat e mi.”

Mungesën e mundshme të rivalit të tij për Kupëcën e Artë Pejic e sheh në favor të Kukësit.

“Mungesa e Salihit është në të mirën tonë, sepse ai është një sulmues shumë i rrezikshëm dhe këtë e ka treguar me golat që ka realizuar.”

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Barcelona 4-2 Sevilla, notat e lojtarëve

Barcelona 4-2 Sevilla, notat e lojtarëve

Ka mbështjellë kokën me këtë shami me dy veprime, dhe kur ta shihni arsyen do të kënaqeni! Si nuk e kemi ditur këtë më herët?!

Ka mbështjellë kokën me këtë shami me dy veprime, dhe kur ta shihni arsyen do të kënaqeni! Si nuk e kemi ditur këtë më herët?!

Inter-Milan: Formacionet e mundshme, Spalletti i beson Politanos

Inter-Milan: Formacionet e mundshme, Spalletti i beson Politanos

Lëshimi me kostum nga mali i thepisur që njihet si ‘atraksioni fatal’ (Video)

Lëshimi me kostum nga mali i thepisur që njihet si ‘atraksioni fatal’ (Video)

Huddersfield 0-1 Liverpool: Notat e Shaqirit, Hadergjonajt dhe të tjerëve

Huddersfield 0-1 Liverpool: Notat e Shaqirit, Hadergjonajt dhe të tjerëve

Nëse zgjoheni natën, shikoni orën dhe kuptoni nga çfarë problemesh vuani

Nëse zgjoheni natën, shikoni orën dhe kuptoni nga çfarë problemesh vuani

PSG merr fitoren e dhjetë radhazi në Ligue 1, mposht thellë Amiensin

PSG merr fitoren e dhjetë radhazi në Ligue 1, mposht thellë Amiensin

Majmuni mban lart të voglin, njëjtë sikur në skenën e famshme nga filmi i animuar (Foto)

Majmuni mban lart të voglin, njëjtë sikur në skenën e famshme nga filmi i animuar (Foto)

TransMogul në radarin e investitorëve Evropianë, bëhet pjesë e akseleratorit Uplift

TransMogul në radarin e investitorëve Evropianë, bëhet pjesë e akseleratorit Uplift

Man City shkatërron Burnley, vazhdon si lider në Ligën Premier  

Man City shkatërron Burnley, vazhdon si lider në Ligën Premier  

Përse lëndimet gjatë ditës shërohen më shpejt se ato gjatë natës

Përse lëndimet gjatë ditës shërohen më shpejt se ato gjatë natës

Gjeti gjysmën e qypit 2,000 vjeçar, pas dy javësh e kompletoi edhe me pjesën tjetër (Foto)

Gjeti gjysmën e qypit 2,000 vjeçar, pas dy javësh e kompletoi edhe me pjesën tjetër (Foto)

Ballkani i kthehet fitoreve, e mund Flamurtarin

Ballkani i kthehet fitoreve, e mund Flamurtarin

City – Burnley, formacionet zyrtare

City – Burnley, formacionet zyrtare

Fortnite në iOS gjeneron 300 milionë dollarë të ardhura

Fortnite në iOS gjeneron 300 milionë dollarë të ardhura

Mos pini pije me akull nëpër lokale, shkakton këtë sëmundje

Mos pini pije me akull nëpër lokale, shkakton këtë sëmundje