Gjini merr mbështetje nga Tahiri për projektet e Komunës së Gjakovës

15.07.2020 11:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjini merr mbështetje nga Tahiri për projektet e Komunës së Gjakovës

Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini ka pritur sot në takim zëvendëskryeministrin e Kosovës, Besnik Tahiri, me të cilin ka bashkëbiseduar për tema të ndryshme që kanë të bëjnë me komunën e Gjakovës.

Fillimisht zëvendëskryeministri Tahiri e ka uruar kryetarin Gjini për punën e suksesshme që po e bën për zhvillimin e gjithmbarshëm të komunës së Gjakovës, duke shtuar se kryetari Gjini mbetet një shembull i mirë se si duhet punuar dhe angazhuar për një qeverisje lokale të suksesshme dhe efikase.

Nga ana tjetër, Gjini ka thënë se në takim me zëvendëskryeministrin Tahiri ka marrë premtime për vazhdimin e mbështetjes institucionale të qeverisë së Kosovës për projektet e mëdha në komunën e Gjakovës.

Gjini është shprehur i lumtur që me përkrahjen e qeverisë qendrore, Komuna e Gjakovës do të ketë mundësi të realizojë shumë projekte, qoftë nga ato që tashmë vetëm kanë filluar ,qoftë edhe projekte të reja, të cilat do të kenë ndikim të madh në përmirësimin e jetës së qytetarëve

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjini merr mbështetje nga Tahiri për projektet e Komunës së Gjakovës

Gjini merr mbështetje nga Tahiri për projektet e Komunës së Gjakovës

S’ka vendim tjetër për shtyrje, sot afati i fundit për bizneset që të paguajnë tatimet

S’ka vendim tjetër për shtyrje, sot afati i fundit për bizneset që të paguajnë tatimet

Policia i kap 5 persona në Prishtinë duke tentuar t’i transportonin me ‘taxi’ dy thasë me drogë

Policia i kap 5 persona në Prishtinë duke tentuar t’i transportonin me ‘taxi’ dy thasë me drogë

Arsenal – Liverpool, formacionet e mundshme

Arsenal – Liverpool, formacionet e mundshme

Koronavirusi i merr jetën 23 vjeçares në Tiranë

Koronavirusi i merr jetën 23 vjeçares në Tiranë

Maqedoni, deri në ora 09:00 votuan mbi 5% të votuesve

Maqedoni, deri në ora 09:00 votuan mbi 5% të votuesve

Therje me thikë në Pejë, policia arreston një person

Therje me thikë në Pejë, policia arreston një person

I infektuari me koronavirus sillet nëpër Prishtinë, rrihet nga disa persona të panjohur

I infektuari me koronavirus sillet nëpër Prishtinë, rrihet nga disa persona të panjohur

Meta pret sot Bashën

Meta pret sot Bashën

LDK optimiste për marrëveshjen finale, LVV kundërshton takimin e Brukselit

LDK optimiste për marrëveshjen finale, LVV kundërshton takimin e Brukselit

Lëkundet Shqipëria, tërmeti godet në Korçë

Lëkundet Shqipëria, tërmeti godet në Korçë

Zëdhënësi i MSH-së tregon se pse po përhapet aq shpejt koronavirusi

Zëdhënësi i MSH-së tregon se pse po përhapet aq shpejt koronavirusi

Moti sot dhe nesër

Moti sot dhe nesër

Pejë, tre pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë

Pejë, tre pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë

Mbyllet për qarkullim rruga “Ilaz Kodra” në kryeqytet

Mbyllet për qarkullim rruga “Ilaz Kodra” në kryeqytet

Twiter mbush 14 vjeç

Twiter mbush 14 vjeç