Gjilani parasheh investime me partneritet publiko-privat për palestrën sportive, opozita ka vërejtje

23.05.2020 20:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjilani parasheh investime me partneritet publiko-privat për palestrën sportive, opozita ka vërejtje

Komuna e Gjilanit e ka gati studimin e fizibilitetit për palestrën sportive dhe është në pritje të lehtësimit të masave në këtë situatë emergjente dhe pasi të ndodhë një lehtësim i tillë atëherë ata do të organizojnë një dëgjim publik me palët e interesit, ku edhe do ta shtjellojnë planin e tyre.

Drejtoresha për Zhvillim Ekonomik, Valbona Tahiri, deklaron se investimet e sektorit privat në projektet të cilat iniciohen nga komuna janë të domosdoshme.

Ajo deklaron se pasi të mbahen dëgjimet publike atëherë lënda do të dërgohet për shqyrtim në Ministrinë e Financave dhe nëse merr aprovimin atëherë do të shpallet edhe tenderi, raporton KOHA.

Ndërkaq, opozita në këtë komunë do ta monitorojë këtë proces.

Ish-drejtori për Zhvillim Ekonomik nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Riad Rashiti, deklaron se Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), e cila qeveris me Komunën, në të kaluarën kishte kundërshtuar projektet e partneritetit publiko-privat ndërsa tani ka ndryshuar qasjen.

Ai thotë se nuk do të pranojnë këtë projekt në qoftë se zgjerohet dhe përfshin edhe pjesën e parkut i cili është i destinuar për qytetarët.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Limaj uron festën e Bajramit, thotë se fatkeqësisht këtë vit këtë festë nuk mund ta festojmë si herat e kaluara

Limaj uron festën e Bajramit, thotë se fatkeqësisht këtë vit këtë festë nuk mund ta festojmë si herat e kaluara

AGK’ja: Kemi marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga Vetëvendosjes për sulmet e sotme ndaj gazetarëve

AGK’ja: Kemi marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga Vetëvendosjes për sulmet e sotme ndaj gazetarëve

Kaliforni, vetëvrasjet po marrin më shumë jetë se coronavirusi

Kaliforni, vetëvrasjet po marrin më shumë jetë se coronavirusi

Enver Hoxhaj: Unë i tregoj Gjermanisë dhe Francës për çka duhet të shqetësohen në Kosovë!

Enver Hoxhaj: Unë i tregoj Gjermanisë dhe Francës për çka duhet të shqetësohen në Kosovë!

Kosova vazhdon të humbë miliona euro, rryma në veri shitet pa leje

Kosova vazhdon të humbë miliona euro, rryma në veri shitet pa leje

Qeveria Kurti: Sot kemi miratuar Programin e Kosovës për Barazi Gjinore dhe vendimin për inicimin e procedurave për shpalljen muze të ish-Burgut në Prishtinë

Qeveria Kurti: Sot kemi miratuar Programin e Kosovës për Barazi Gjinore dhe vendimin për inicimin e procedurave për shpalljen muze të ish-Burgut në Prishtinë

Gjilani parasheh investime me partneritet publiko-privat për palestrën sportive, opozita ka vërejtje

Gjilani parasheh investime me partneritet publiko-privat për palestrën sportive, opozita ka vërejtje

Rrafshoi lakoren e koronavirusit Japonia, pa karantinë

Rrafshoi lakoren e koronavirusit Japonia, pa karantinë

Kurti dhe Spasovski: Na duhet bashkëpunim konstruktiv në arritjen e qëllimeve të përbashkëta

Kurti dhe Spasovski: Na duhet bashkëpunim konstruktiv në arritjen e qëllimeve të përbashkëta

Sot riatdhesohen 138 qytetarë të Kosovës që udhëtuan nga Londra

Sot riatdhesohen 138 qytetarë të Kosovës që udhëtuan nga Londra

Bushati: Sinjal inkurajues nga Gjermania dhe Franca për dialogun Kosovë-Serbi

Bushati: Sinjal inkurajues nga Gjermania dhe Franca për dialogun Kosovë-Serbi

Mposht koronavirusin 126 vjeçare me 400 pasardhës

Mposht koronavirusin 126 vjeçare me 400 pasardhës

Nuk respektuan masat kundër koronavirusit, ndalohen katër persona nga Policia

Nuk respektuan masat kundër koronavirusit, ndalohen katër persona nga Policia

Humb 18-vjeçari nga Dibra, shkoi në mal për të mbledhur bimë medicinale

Humb 18-vjeçari nga Dibra, shkoi në mal për të mbledhur bimë medicinale

Shërohen 24 pacientë dhe 20 raste të reja me koronavirus

Shërohen 24 pacientë dhe 20 raste të reja me koronavirus

Franca vendos për Britaninë: 14 ditë karantinë edhe për ju, reciprocitet

Franca vendos për Britaninë: 14 ditë karantinë edhe për ju, reciprocitet