Gjilani dhez atmosferen në kampin e Skiferave

E publikuar: 26/02/2017 14:38

Derbi i madh i ka takuar Gjilanit me rezultat 1-0 me golin e Haxhimusës në minutën e 4-të. Që nga orët e para të mëgjegjesit rrugët e qytetit të Gjilanit ishin te mbushur me shikues. Rrugeve, kafeneve, kudo ishte vetem nje tem, ajo e super derbit Gjilani Drita. E shkallet e stadiumit u mbushen 1 ore para se ndeshja te filloje. Mbi 9 mije shikues ne stadium, mbi 1 mije shikues gjeten vend ne objektin qe po ndertohet afer stadiumit ne pa mundesi per te gjetur vend ne shkallet e stadiumit Agim Ramadani. Shume shikues mbeten jashte, e me mijera e percollen neper kafenet e qytetit permes Tv-se. E kur ndeshja filloi Skiferat e Inetelktualet zbuluan konografit e tyre, transmeton infosot.com. Ndeshja nisi keq per Driten pasiqe pas nje gabimi ne mbrojtje, Haxhimusa shenoi per Gjilanin per ta dhezur atmosferen ne kampin e Skiferave. Vendasit ne épersi, Intelektualet ne heshtje. Pjesa e pare nuk ishte e vecant me reste por kjo nuk i ndali tifozet nuk u ndalen se kenduari per skuadren e zemres. Me kete rezultat skuadrat shkuan ne pushim.(1-0)