Gjermania në panik: Kërcënohen me sulme, mbyllen shkollat

05.09.2016 12:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjermania në panik: Kërcënohen me sulme, mbyllen shkollat

Disa shkolla në Saksoni të Poshtme në Gjermani kanë anuluar mësimin pasi që ata gjatë natës u kanë dërguar email-a me anë të së cilëve kërcënojnë me sulme terroriste.

Në porositë që kanë pranuar shkollat është paralajmëruar se sulmi do të ndodhë në orën nëntë të mëngjesit, transmeton Rusia Today.

“Koha kur duhej të ndodhnin sulmet tashmë ka kaluar”, ka thënë zëdhënësi i Policisë Joachim Grande.  Në qytetin  Braunschweiger shtatë shkolla kanë pranuar email-a me anë të së cilëve kërcënohen me sulme terroriste.

Mësimi është anuluar në nëntë shkolla të mesme dhe në ato fillore në këtë qytet. Policia është vënë në kërkim që të zbulojë se kush i  ka dërguar email-et.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Apeli rrëzon aktgjykimin e Themelores, Ardian Gjuraj lirohet nga akuza për terrorizëm

Apeli rrëzon aktgjykimin e Themelores, Ardian Gjuraj lirohet nga akuza për terrorizëm

Diaspora mbarë-shqiptare mblidhet në Prekaz

Diaspora mbarë-shqiptare mblidhet në Prekaz

I kërkuan 10 mijë euro për mospublikim të videos intime, arrestohen të dyshuarit

I kërkuan 10 mijë euro për mospublikim të videos intime, arrestohen të dyshuarit

U inauguarua fillimi i punimeve të rrugës Varosh-Gërlicë

U inauguarua fillimi i punimeve të rrugës Varosh-Gërlicë

Kryeministri Haradinaj: Aktivizimi i sistemit mbrojtës për vreshtat i nevojshëm për Rahovecin

Kryeministri Haradinaj: Aktivizimi i sistemit mbrojtës për vreshtat i nevojshëm për Rahovecin

Vritet i biri i al-Baghdadit

Vritet i biri i al-Baghdadit

Haradinaj i pajtimit që dialogu të udhëhiqet nga Thaçi – kërkon përkrahjen e opozitës

Haradinaj i pajtimit që dialogu të udhëhiqet nga Thaçi – kërkon përkrahjen e opozitës

Veseli uron amerikanët për Ditën e Pavarësisë

Veseli uron amerikanët për Ditën e Pavarësisë

Kryeministrja e Serbisë: Nuk duam më luftë me Kosovën

Kryeministrja e Serbisë: Nuk duam më luftë me Kosovën

Komisioni për Buxhet lut Kuvendin t’i reduktojë shpenzimet e udhëtimeve dhe drekave

Komisioni për Buxhet lut Kuvendin t’i reduktojë shpenzimet e udhëtimeve dhe drekave

Ky është kushti i vetëm për vizë pune në Gjermani

Ky është kushti i vetëm për vizë pune në Gjermani

Dalin pamjet nga arrestimi i ish-drejtorit të prokurimit të Gjilanit (VIDEO)

Dalin pamjet nga arrestimi i ish-drejtorit të prokurimit të Gjilanit (VIDEO)

CPJ kundërshton "politikën ruse" për kufizim të informacionit

CPJ kundërshton "politikën ruse" për kufizim të informacionit

Çfarë ndodhi në Shqipëri? Sizmiologu parashikon tërmete të tjerë…

Çfarë ndodhi në Shqipëri? Sizmiologu parashikon tërmete të tjerë…

Sondazhi i KDI: 44% e qytetarëve kanë deklaruar se Presidenti duhet ta udhëheq dialogun

Sondazhi i KDI: 44% e qytetarëve kanë deklaruar se Presidenti duhet ta udhëheq dialogun

Gjermania kërkon infermiere nga Kosova dhe Shqipëria

Gjermania kërkon infermiere nga Kosova dhe Shqipëria