Gjermani kërkon 10 persona që do t’i bënin shoqëri në pronën e tij, milioneri ofron benefite tjera dhe qëndrimin pa pagesë

20.12.2019 01:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjermani kërkon 10 persona që do t’i bënin shoqëri në pronën e tij, milioneri ofron benefite tjera dhe qëndrimin pa pagesë

Milioneri gjerman Karl Reipen është në kërkim të dhjetë personave që do të jetonin me të në njërën nga pronat e shumta në Zelandë të Re, që ai e përshkruan si parajsa në tokë.

Pas shumë viteve që jetoi atje i vetmuar, kërkon shoqëri. Reipen që pasurinë marramendëse e fitoi me shitjen e kafesë së ngrirë (ice-coffee), vetëm gjatë javës së fundit ka publikuar dy herë shpalljen në gazetat lokal, ku thuhet se kërkon njerëz që do t’i bënin shoqëri, transmeton Telegrafi.

Në pronën e tij në Zelandë të Re që vlenë 8,5 milionë dollarë, ka stalla, verari dhe një zonë të rrethuar, kurse i tërë kompleksi është i vendosur në bregun perëndimor të këtij vendi.

“Do të mund të jetonin nëpër shtëpitë për dy persona dhe të ndajnë verarinë për takime dhe dreka. Mund të kënaqen gjatë shëtitjeve, peshkim, shoping, lundrim me kajak, not apo vëzhgimin e kafshëve”, ka shtuar Reipen.

Ai u ka bërë thirrje të gjithëve deri në moshën 70-vjeqare, që të lajmërohen duke shtuar se janë të mirëseardhur edhe ata që kanë kuajt e vetë.

“Nëse jeni të interesuar të jeton me një grup të njerëzve interesant, një gjë e tillë mund të jetë plotësisht interesant për ju”, ka shtuar për fund Reipen në shpalljen e tij.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mimoza Kusari për Infosot, e bënë të ditur se kush e bllokoi lidhjen e koalicionit ndërmjet LVV’së dhe LDK’së

Mimoza Kusari për Infosot, e bënë të ditur se kush e bllokoi lidhjen e koalicionit ndërmjet LVV’së dhe LDK’së

20 punëtorë të KEK-ut kanë vdekur nga sëmundjet e kancerit në vitin 2019

20 punëtorë të KEK-ut kanë vdekur nga sëmundjet e kancerit në vitin 2019

Tërheqje të njohjeve kanë rritur zemërimin në Prishtinë dhe ambiciet në Beograd, diplomacia e ryshfetit

Tërheqje të njohjeve kanë rritur zemërimin në Prishtinë dhe ambiciet në Beograd, diplomacia e ryshfetit

Pa marrëveshje me LDK’në, VV-ja propozon Albin Kurtin mandatar për kryeministër

Pa marrëveshje me LDK’në, VV-ja propozon Albin Kurtin mandatar për kryeministër

Arrestohen dy të dyshuarit në Fushë-Kosovë, u  përleshen fizikisht

Arrestohen dy të dyshuarit në Fushë-Kosovë, u përleshen fizikisht

Shefja e FMN-së: Sistemi financiar të bëhet më gjithëpërfshirës

Shefja e FMN-së: Sistemi financiar të bëhet më gjithëpërfshirës

Kërcënimet kryesore të vitit 2020

Kërcënimet kryesore të vitit 2020

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Jep tender rreth 300 mijë euro ministria që drejtohet nga Lekaj

Jep tender rreth 300 mijë euro ministria që drejtohet nga Lekaj

Kush është fajtor për infertilitet, gruaja apo burri?

Kush është fajtor për infertilitet, gruaja apo burri?

Dy grabitës qëlluan me armë burrë e grua në Tiranë, policia jep detajet

Dy grabitës qëlluan me armë burrë e grua në Tiranë, policia jep detajet

Kryesia e re e Kuvendit nesër mblidhet për herë të parë

Kryesia e re e Kuvendit nesër mblidhet për herë të parë

Ushtria amerikane vihet në gadishmëri, ka një planifikim për sulm ndaj bazës së SHBA-ve në Gjermani

Ushtria amerikane vihet në gadishmëri, ka një planifikim për sulm ndaj bazës së SHBA-ve në Gjermani

Humbi njërin sy në protestat e Rripit të Gazës, fotografi: Do të vazhdojë të bëjë foto me syrin tjetër

Humbi njërin sy në protestat e Rripit të Gazës, fotografi: Do të vazhdojë të bëjë foto me syrin tjetër

Sergey Lavrov: Politikat ‘agresive’ të SHBA-së janë skaktare për rritjen e tensioneve globale

Sergey Lavrov: Politikat ‘agresive’ të SHBA-së janë skaktare për rritjen e tensioneve globale

Me veç një seancë, për deputetët jepën 200 mijë euro këtë muaj

Me veç një seancë, për deputetët jepën 200 mijë euro këtë muaj