Gjermanët tallen me britanikët: “Brexit është sikur futbolli, në fund gjithmonë humb Anglia”

27.11.2018 15:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjermanët tallen me britanikët: “Brexit është sikur futbolli, në fund gjithmonë humb Anglia”

Një program televiziv gjerman është tallur rreth negociatave rreth Brexit – duke thënë se janë si në futboll ‘kur në fund Anglia humbet’.

Sipas mediave britanike, përcjell Telegrafi, shfaqja në kanalin e Das Erste ka tallur Theresa Mayn, e cila po përballet me një betejë titanike për të marrë miratimin e saj nga deputetët në mes të kundërshtimit dërrmues nga të gjitha partitë politike.

Kështu, siç thuhet tutje, prezantuesi i show-it gjithashtu tallet me historinë e Anglisë për humbjen ndaj Gjermanisë në ndeshjet e futbollit.

Duke përmbledhur Brexit, prezantuesi tha: ‘Pra, për të përmbledhur, dhe bazuar në Gary Lineker: Brexit është një lojë e lehtë – 65 milionë britanikë ndjekin një ide qesharake dhe në fund Anglia gjithmonë do të humbasë’. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Gjermanët tallen me britanikët: “Brexit është sikur futbolli, në fund gjithmonë humb Anglia”

Gjermanët tallen me britanikët: “Brexit është sikur futbolli, në fund gjithmonë humb Anglia”

Momenti kur një pastor futet në kishë duke “fluturuar”(Video)

Momenti kur një pastor futet në kishë duke “fluturuar”(Video)

Flamurtari, Liria dhe Ferizaj shkon më tutje në Kupën e Kosovës

Flamurtari, Liria dhe Ferizaj shkon më tutje në Kupën e Kosovës

Revolucioni dixhital në bankat shqiptare

Revolucioni dixhital në bankat shqiptare

Lirohet Alban Hoxha

Lirohet Alban Hoxha

Buterin: Keqpërdorimi i teknologjisë blockchain është humbje kohe

Buterin: Keqpërdorimi i teknologjisë blockchain është humbje kohe

Bayern-Benfica: Formacionet e mundshme, Sanches nga fillimi

Bayern-Benfica: Formacionet e mundshme, Sanches nga fillimi

I dashuri i një gruaje, i zhveshur kërceu nga një dritare – pasi burri i saj u kthye në shtëpi! (Video)

I dashuri i një gruaje, i zhveshur kërceu nga një dritare – pasi burri i saj u kthye në shtëpi! (Video)

Prishet “mallkimi”, arkeologët hapin varrin 3000 vjeçar egjiptian (Video)

Prishet “mallkimi”, arkeologët hapin varrin 3000 vjeçar egjiptian (Video)

Juve-Valencia: Formacionet e mundshme, Dybala në sulme me Mandzukic e CR7

Juve-Valencia: Formacionet e mundshme, Dybala në sulme me Mandzukic e CR7

Paraqitje fantastike e Kevin Durant, realizon 49 pikë në fitoren e Warriors kundër Magic

Paraqitje fantastike e Kevin Durant, realizon 49 pikë në fitoren e Warriors kundër Magic

Vetëm Bushi u mbijeton ndryshimit të trajnerëve të grupmoshave nga FSHF-ja

Vetëm Bushi u mbijeton ndryshimit të trajnerëve të grupmoshave nga FSHF-ja

Arrestohen tre bullgarë për vjedhjen e 5 milion dollarëve në monedha kriptografike

Arrestohen tre bullgarë për vjedhjen e 5 milion dollarëve në monedha kriptografike

Kalon binarët edhe pse rampa ishte e mbyllur, për një fije floku i shpëton vdekjes çiklisti (Video)

Kalon binarët edhe pse rampa ishte e mbyllur, për një fije floku i shpëton vdekjes çiklisti (Video)

Messi: Qëllim i është që të zhvillohem si futbollist, jo çmimet individuale

Messi: Qëllim i është që të zhvillohem si futbollist, jo çmimet individuale

Rusia padit Google për shkeljen e ligjeve të vendit

Rusia padit Google për shkeljen e ligjeve të vendit