Gjendet trupi i pajetë i mësimdhënësit Naim Gashi

22.02.2021 15:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjendet trupi i pajetë i mësimdhënësit Naim Gashi

Është gjetur trupi i pajetë i mësimdhënësit Naim Gashi nga fshati Sapniq i Rahovecit.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi.

“Sapo jam njoftuar nga ekipi i kërkim- shpëtimit të FSK-së, se sot është gjetur trupi i pajetë i mësimdhënësit Naim Gashi nga fshati Sapniq. Ekipi i Gardës së FSK-së, njësia e kërkim shpëtimit ‘Togu i ujërave’ në krye me rreshterin e klasit të parë Naim Mala, tash e sa ditë janë në terren për të bërë të mundur gjetjen e trupit të pajetë, andaj i shpreh mirënjohje të thellë për angazhimin e tyre”, ka shkruar ai në Facebook.

Latifi ka ngushëlluar familjen Gashi.

“Familjes Gashi, miqve dhe mësimdhënësve ju shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta për humbjen e një njeriu të urtë, mësimdhënës i zoti ashtu siç ishte Naimi. Në vend të ngjarjes janë edhe ekipet e Mjekësisë ligjore, Policia e Kosovës dhe të gjitha njësitet relevante të cilat i falënderoj poashtu për ndihmën dhe bashkëpunimin”, ka thënë ai.

Ndryshe, i ndjeri dyshohet të jetë hedhur nga Ura e Fshajtë në Gjakovë, më 25 janar.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjendet trupi i pajetë i mësimdhënësit Naim Gashi

Gjendet trupi i pajetë i mësimdhënësit Naim Gashi

Shqipëria do të pranojë kontingjentin e ri të vaksinave të Pfizerit

Shqipëria do të pranojë kontingjentin e ri të vaksinave të Pfizerit

Tre të vdekur dhe 260 raste të reja me COVID-19

Tre të vdekur dhe 260 raste të reja me COVID-19

Daka: Prokuroria Speciale është duke kryer hetime për disa vota nga diaspora

Daka: Prokuroria Speciale është duke kryer hetime për disa vota nga diaspora

Kurti vazhdon ta theksojë në mediat e huaja se dialogu s’është prioritet i tij

Kurti vazhdon ta theksojë në mediat e huaja se dialogu s’është prioritet i tij

Aeroport mbi liqenin e ngrirë, avionët ulen dhe ngrihen mbi akull

Aeroport mbi liqenin e ngrirë, avionët ulen dhe ngrihen mbi akull

Ish-ministri i shëndetësisë: Numri i të infektuarve me COVID-19 s’do të rritet, shumë qytetarë e kanë kaluar

Ish-ministri i shëndetësisë: Numri i të infektuarve me COVID-19 s’do të rritet, shumë qytetarë e kanë kaluar

Klinika Infektive e mbushur plot me pacientë, 70% e tyre me oksigjen

Klinika Infektive e mbushur plot me pacientë, 70% e tyre me oksigjen

Bënabiqin e befasojnë deklaratat e Kurtit: Cilësia e jetës në Kosovë do të varet nga dialogu

Bënabiqin e befasojnë deklaratat e Kurtit: Cilësia e jetës në Kosovë do të varet nga dialogu

11 mësimdhënës dhe 9 nxënës të infektuar në shkollat e Mitrovicës

11 mësimdhënës dhe 9 nxënës të infektuar në shkollat e Mitrovicës

Sfishta: Vetëm një i infektuar me COVID-19 në Qendrën e Studentëve

Sfishta: Vetëm një i infektuar me COVID-19 në Qendrën e Studentëve

Sekuestrohet një revole – arrestohet i dyshuari për dhunë në familje

Sekuestrohet një revole – arrestohet i dyshuari për dhunë në familje

Krasniqi: 21 pacientë më COVID-19 në gjendje të rëndë shëndetësore

Krasniqi: 21 pacientë më COVID-19 në gjendje të rëndë shëndetësore

Situata me COVID 19, Zemaj në takim me komitetin për vlerësimin e situatës

Situata me COVID 19, Zemaj në takim me komitetin për vlerësimin e situatës

6 mijë e 639 raste aktive me Covid-19, IKShPK del me apel

6 mijë e 639 raste aktive me Covid-19, IKShPK del me apel

Historiani serb: Vuçiq nuk do ta njohë kurrë Kosovën

Historiani serb: Vuçiq nuk do ta njohë kurrë Kosovën