Gjatë 24 orëve ngriten 25 aktakuza kundër 30 personave

05.08.2019 16:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjatë 24 orëve ngriten 25 aktakuza kundër 30 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit prokuroritë themelore kanë ngritur njëzetepesë (25) aktakuza kundër tridhjetë (30) personave për vepra të ndryshme penale, si dhe kanë ndaluar pesë (5) persona të ndryshëm për shkak të dyshimit se kanë kryer vepra të ndryshme penale.

Sipas njoftimit për media, prokurori i shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë katër (4) kërkesa për caktimin e paraburgimit të katër (4) personave për shkak të dyshimit se kanë kryer vepra të ndryshme penale, transmeton lajmi.net.

Raporti për të gjitha prokuroritë:

Prokuroria Themelore në Prishtinë, gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit kujdestar, ka ndaluar një (1) person të dyshuar. Po ashtu, kjo prokurori ka bërë një (1) kërkesë për caktim të masës së paraburgimit për një (1) person, me dyshimin se ka kryer veprën penale “Tentim dhunimi”. Gjatë 24 orëve të fundit, Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka ngritur shtatë (7) aktakuza kundër nëntë (9) personave për vepra të ndryshme penale.

Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit ka ngritur katër (4) aktakuza kundër katër (4) personave për vepra të ndryshme penale të parapara në Kodin Penal të Republikës së Kosovës (KPRK).

Prokuroria Themelore në Pejë, gjatë këtyre 24 orëve të fundit ka ndaluar një (1) person të dyshuar për vepër ”Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve” dhe ka ngritur katër (4) aktakuza kundër pesë (5) të pandehurve.

Prokuroria Themelore në Gjilan, me urdhër të prokurorit kujdestar, ka ndaluar një (1) person, ka paraqitur dy (2) kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj dy (2) personave të dyshuar dhe ka ngritur katër (4) aktakuza, kundër pesë (5) personave.

Prokuroria Themelore në Gjakovë, gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit kujdestar, Prokuroria Themelore në Gjakovë- Departamenti i Përgjithshëm, ka ndaluar një (1) person të dyshuar në kohëzgjatje prej 48 orësh, si dhe, Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka ngritur tri (3) aktakuza kundër tre (3) personave për veprën penale ”Vjedhje e shërbimeve komunale”.

Prokuroria Themelore në Mitrovicë, ka ndaluar një (1) person për veprat penale ”Lëndim i lehtë trupor dhe dhunë në familje”. Po ashtu Prokuroria Themelore Mitrovicë ka bërë një (1) kërkesë për caktimin e paraburgimit për veprat penale ”Lëndim i lehtë trupor dhe dhunë në familje”.

Prokuroria Themelore në Ferizaj, gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur (3) aktakuza kundër katër (4) personave për vepra të ndryshme penale.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjatë 24 orëve ngriten 25 aktakuza kundër 30 personave

Gjatë 24 orëve ngriten 25 aktakuza kundër 30 personave

LDK-ja tregon se çfarë ka biseduar në takimin me ambasadorin amerikan Kosnett

LDK-ja tregon se çfarë ka biseduar në takimin me ambasadorin amerikan Kosnett

Mustafa konfirmon: S’jam kandidat për Kryeministër, do ta gjejë dikë në LDK

Mustafa konfirmon: S’jam kandidat për Kryeministër, do ta gjejë dikë në LDK

Ushtarët e FSK-së i përgjigjen aksionit për dhurimin e gjakut

Ushtarët e FSK-së i përgjigjen aksionit për dhurimin e gjakut

Aktakuzë për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar

Aktakuzë për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar

Hoxhaj thotë se për dallim nga partitë tjera, PDK ka ditur si t’i tejkalojë krizat

Hoxhaj thotë se për dallim nga partitë tjera, PDK ka ditur si t’i tejkalojë krizat

Shteti evropian që e paguan rininë për të mos i ikur

Shteti evropian që e paguan rininë për të mos i ikur

Ilir Deda reagon, thotë se është lënë vonë data për shpërbërjen e Kuvendit

Ilir Deda reagon, thotë se është lënë vonë data për shpërbërjen e Kuvendit

Haradinaj: Mirëpres vendimin për mbajtjen e seancës për shpërbërjen e Kuvendit

Haradinaj: Mirëpres vendimin për mbajtjen e seancës për shpërbërjen e Kuvendit

Krasniqi: Pas shpërndarjes së Kuvendit, presidenti të caktojë sa më shpejtë datën e zgjedhjeve

Krasniqi: Pas shpërndarjes së Kuvendit, presidenti të caktojë sa më shpejtë datën e zgjedhjeve

Kuvendi shpërbëhet më 22 gusht

Kuvendi shpërbëhet më 22 gusht

Kryetari i tri mandateve që humbi tri palë zgjedhje

Kryetari i tri mandateve që humbi tri palë zgjedhje

I mblodhi 12 mijë euro për djalin e sëmurë, të gjitha i shpenzoi në drogë e prostituta

I mblodhi 12 mijë euro për djalin e sëmurë, të gjitha i shpenzoi në drogë e prostituta

Pas rimarrjes së postit, Mustafës i shkon në zyrë Kosnetti

Pas rimarrjes së postit, Mustafës i shkon në zyrë Kosnetti

LDK-ja do të garojë e vetme në zgjedhjet e parakohshme

LDK-ja do të garojë e vetme në zgjedhjet e parakohshme

Java vendimtare për zgjedhjet e reja

Java vendimtare për zgjedhjet e reja