Gjakovarët s’pyesin për masat e Qeverisë, bëhen troç në “Çarshinë e Vjetër”

25.12.2020 23:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjakovarët s’pyesin për masat e Qeverisë, bëhen troç në “Çarshinë e Vjetër”

Pavarësisht se masat qeveritare që ndalojnë grumbullimin e qytetarëve nëpër sheshe dhe hapësira tjera publike mbeten ende në fuqi, kjo si duket nuk po vlen për gjakovarët.

Disa fotografi të dërguara nga lexues të KosovaPress-it pasqyrojnë një gjendje “kaotike” në “Çarshinë e Vjetër” në Gjakovë.

Aty shihet grumbull i madh i njerëzve, duke mos pyetur fare për masat kundër pandemisë Covid-19.

Kujtojmë që masat e reja të Qeverisë kanë zgjatur për një orë lëvizjen e lirë nga ora 19:00 në 20:00.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jakupi: Vaksinimi në Veri pa leje të AKPPM shkelje e marrëveshjes së Brukselit

Jakupi: Vaksinimi në Veri pa leje të AKPPM shkelje e marrëveshjes së Brukselit

Gjakovarët s’pyesin për masat e Qeverisë, bëhen troç në “Çarshinë e Vjetër”

Gjakovarët s’pyesin për masat e Qeverisë, bëhen troç në “Çarshinë e Vjetër”

Çdo 10 minuta vdes një person nga Covid-19 në Los Angeles

Çdo 10 minuta vdes një person nga Covid-19 në Los Angeles

Vëllai i dorasit që mbyti babain jep detaje, tregon pse ndodhi rasti tragjik

Vëllai i dorasit që mbyti babain jep detaje, tregon pse ndodhi rasti tragjik

Zëdhënësi i PDK-së: LDK, ashtu sikurse VV dështoi në mbrojtjen e sovranitetit të vendit

Zëdhënësi i PDK-së: LDK, ashtu sikurse VV dështoi në mbrojtjen e sovranitetit të vendit

Limaj thotë se është në mbështetje të bashkëluftëtarëve në Hagë 24 orë në ditë

Limaj thotë se është në mbështetje të bashkëluftëtarëve në Hagë 24 orë në ditë

Kurti për Krishtlindje viziton familjen e parë të prekur me Covid-19 në Kosovë

Kurti për Krishtlindje viziton familjen e parë të prekur me Covid-19 në Kosovë

9 viktima dhe 553 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

9 viktima dhe 553 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Mbi 25 milionë raste me Covid-19 në Evropë

Mbi 25 milionë raste me Covid-19 në Evropë

Faik Hoti flet për vaksinat e Pfizer: Serbia mori një sasi simbolike, sikurse Kosova të kishte marrë 600 vaksina

Faik Hoti flet për vaksinat e Pfizer: Serbia mori një sasi simbolike, sikurse Kosova të kishte marrë 600 vaksina

Ekonomia joformale edhe në tregtinë online

Ekonomia joformale edhe në tregtinë online

Isa Mustafa – Vjosa Osmanit: Nuk shkon edhe me VV-në, edhe me Ibrahim Rugovën

Isa Mustafa – Vjosa Osmanit: Nuk shkon edhe me VV-në, edhe me Ibrahim Rugovën

Gjuriq si ambasador në Washington: Qëllim i Serbisë është ta ketë një Eliot Engel

Gjuriq si ambasador në Washington: Qëllim i Serbisë është ta ketë një Eliot Engel

Detaje nga tragjedia në Prizren: Djali sulmoi me thikë prindërit, vrau babanë

Detaje nga tragjedia në Prizren: Djali sulmoi me thikë prindërit, vrau babanë

Serbia nis vaksinimin në veri të Kosovës

Serbia nis vaksinimin në veri të Kosovës

Tetë të vdekur brenda 24 orëve me COVID-19

Tetë të vdekur brenda 24 orëve me COVID-19