Gjakovarët dalin në piknik, ndërhynë policia për shpërndarjen e tyre

17.03.2020 16:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjakovarët dalin në piknik, ndërhynë policia për shpërndarjen e tyre

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ka thënë se policisë së Kosovës i është dashur të ndërhyje në Shkukez për të shpërndarë qytetarët.

Gjini ka pohuar se “nuk jemi në pushim vjetorë e as në ndonjë festë”. Andaj, siç ka thënë ai, shteti është i detyruar të veprojë kundër një numri njerëzish që në mënyrë kaq të papërgjegjshme e rrezikojnë vetveten dhe tjerët.

Postimi i Gjinit:

Të dashur qytetarë,

Për shkak të rrezikut të drejtpërdrejtë dhe shumë të lartë që secili prej nesh të infektohet me koronavirus, shteti ka vendosur që të mbyllen shkollat dhe shumë institucione tjera.

Por nuk jemi në pushim vjetorë e as në ndonjë festë!

Sot jemi detyruar të intervenojmë me polici për shkak të numrit të madh të qytetarëve të koncentruar në Shkugëz.

Kjo sjellje e disa njerëzve është skajshëm e papërgjegjshme kundrejt familjeve të tyre dhe qytetarëve tjerë. Kjo është injorancë e skajshme.

Distancimi social është e vetmja mënyrë për ta shmangur një të keqe edhe më të madhe.

Shteti është i detyruar të veprojë kundër një numri njerëzish që në mënyrë kaq të papërgjegjshme e rrezikojnë vetveten dhe tjerët./

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Qeveria Rama: Pezullohen pagesat e qirave për biznesin dhe individët që kanë ndaluar punën nga Coronavirusi në Shqipëri

Qeveria Rama: Pezullohen pagesat e qirave për biznesin dhe individët që kanë ndaluar punën nga Coronavirusi në Shqipëri

Thaçi: LVV, propozoje mandatarin e ri për formimin e Qeverisë

Thaçi: LVV, propozoje mandatarin e ri për formimin e Qeverisë

Të prekurit me koronavirus nga Miradia e Ulët janë në gjendje të mirë shëndetësore

Të prekurit me koronavirus nga Miradia e Ulët janë në gjendje të mirë shëndetësore

Rrëzimi i qeverisë, Thaçi flet për hapat që do t’i ndërmarrë

Rrëzimi i qeverisë, Thaçi flet për hapat që do t’i ndërmarrë

Kurti sulmon amerikanët nëpërmjet këshilltares së tij: Pse po e mbani anën e Serbisë

Kurti sulmon amerikanët nëpërmjet këshilltares së tij: Pse po e mbani anën e Serbisë

Thaçi: Kosova po rrezikohet shkaku i pandemisë dhe rrëzimit të Qeverisë

Thaçi: Kosova po rrezikohet shkaku i pandemisë dhe rrëzimit të Qeverisë

Konjufca liron nga detyra Teuta Sahatqiun, e rikthen në MPJ

Konjufca liron nga detyra Teuta Sahatqiun, e rikthen në MPJ

AGK kërkon sqarim nga Ministria e Financave se si do të ndihmohen mediat

AGK kërkon sqarim nga Ministria e Financave se si do të ndihmohen mediat

Kurti në FSK, pritet nga ministri Quni dhe komandanti Rama

Kurti në FSK, pritet nga ministri Quni dhe komandanti Rama

Daçiq: Prishtina me masat e reciprocitetit përsëri ndaloi tregtinë

Daçiq: Prishtina me masat e reciprocitetit përsëri ndaloi tregtinë

Haziri apelon të gjitha ata që kanë pasur kontakte me të infektuarit e Topanicës, t’i lajmërojnë organet dhe të vetizolohen

Haziri apelon të gjitha ata që kanë pasur kontakte me të infektuarit e Topanicës, t’i lajmërojnë organet dhe të vetizolohen

Kështu luftohet virusi korona në këtë shtet

Kështu luftohet virusi korona në këtë shtet

Grupi 6 Plus: Përkrahim krijimin e qeverisë së re

Grupi 6 Plus: Përkrahim krijimin e qeverisë së re

Në Maqedoni pezulohet puna e përmbaruesve

Në Maqedoni pezulohet puna e përmbaruesve

Numri me Coronavirus në Shqipëri shkon në 277

Numri me Coronavirus në Shqipëri shkon në 277

Haradinaj: AAK s’ka kushte, tash përkrahim një Qeveri edhe nëse s’jemi pjesë e saj

Haradinaj: AAK s’ka kushte, tash përkrahim një Qeveri edhe nëse s’jemi pjesë e saj