Gianluca Petrachi zyrtarizohet si drejtor sportiv i Romës

25.06.2019 20:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gianluca Petrachi zyrtarizohet si drejtor sportiv i Romës

Roma e ka zyrtarizuar angazhimin e Gianluca Petrachit në rolin e drejtorit të ri sportiv.

Angazhimi i tij nuk është ndonjë befasi, pasi ish-drejtori i Torinos është lidhur me këtë post qe disa muaj dhe veçmë kishte nisur të punonte për Giallorossët.
E vetmja çështje për t’u zgjidhur ishte kontrata me Torinon, gjë që tashmë është finalizuar.
“Me kënaqësi e mirëpres Gianlucan në ekipin tonë”, ka thënë shefi ekzekutiv, Guido Fienga, për faqen zyrtare të Romës.
“Jam i bindur se me përvojën e tij, do të paraqesë një figurë të rëndësishme në menaxhmentin e Romës”, ka shtuar shefi i klubit italian.

Ish- mesfushori i Nottingham Forestit kaloi nëntë vjet e gjysmë te Torino duke transferuar lojtarë, si Matteo Darmian, Ciro Immobile e Andrea Belotti.
Te Roma, ai e zë vendin e Monchit, i cili në mars të këtij viti u largua për t’u kthyer te Sevilla.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)