Gëzimi i 80-vjeçares pasi ia lyen flokët për herë të parë (Video)

11.01.2019 21:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gëzimi i 80-vjeçares pasi ia lyen flokët për herë të parë (Video)

Kur të jesh në moshë, më nuk brengosesh se çfarë po bën.

Kështu veproi edhe Alayde Menna Barreto nga Brazili, të cilës tërë jetën ia kishin mohuar t’i lyente flokët, transmeton Telegrafi.

Fillimisht familjarët rigoroz, pastaj burri shumë konservator, ia ndalonte asaj që ta ndryshonte ngjyrën e flokëve.

Tani që ka mbetur vetëm dhe më nuk ia ndalon askush, mësimdhënësja e pensionuar kërkoi t’i plotësohej dëshira jetësore.

Madje, megjithëse është 80-vjeçari, zgjodhi ngjyrën e gjelbër, njëjtë sikurse disa adoleshente të lagjes së saj.

Në momentin që mbesa saj ia hapi sytë dhe Barreto e pa vetën në pasqyrë, u gëzua së tepërmi dhe ndjehej shumë e lumtur.

Ndryshimi i ngjyrës, që duket si procedurës e thjeshtë, për të ishte ndryshim i madh në jetë, ndërsa inkurajon të gjithë që të mos presin gjatë dhe të mos frikësohet për t’i bërë gjërat që kanë dashur gjithmonë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Gëzimi i 80-vjeçares pasi ia lyen flokët për herë të parë (Video)

Gëzimi i 80-vjeçares pasi ia lyen flokët për herë të parë (Video)

Shoqata e Gazetarëve Sportivë nderojnë veprën e legjendës Fadil Vokrri

Shoqata e Gazetarëve Sportivë nderojnë veprën e legjendës Fadil Vokrri

Shitjet e kompjuterave vijojnë të bien, HP dhe Lenovo dy prodhuesit e mëdhenj

Shitjet e kompjuterave vijojnë të bien, HP dhe Lenovo dy prodhuesit e mëdhenj

Kompania e Elon Musk e prezantoi më në fund raketën masive, që do të shfrytëzohet për në Mars (Foto)

Kompania e Elon Musk e prezantoi më në fund raketën masive, që do të shfrytëzohet për në Mars (Foto)

Gattuso nuk e përjashton mundësinë e largimit të Higuainit

Gattuso nuk e përjashton mundësinë e largimit të Higuainit

Si të shpëtoni nga era e pakëndshme e trupit

Si të shpëtoni nga era e pakëndshme e trupit

Zyrtare: Cesc Fabregas transferohet te Monaco

Zyrtare: Cesc Fabregas transferohet te Monaco

Pianistja arrin rekord, interpreton muzikë klasike në lartësinë më të madhe ndonjëherë (Video)

Pianistja arrin rekord, interpreton muzikë klasike në lartësinë më të madhe ndonjëherë (Video)

AMA shtyn mbylljen e transmetimeve analoge për në 1 Shtator 2019

AMA shtyn mbylljen e transmetimeve analoge për në 1 Shtator 2019

Real Madridi shpreh interesim për Zaniolom e Romës

Real Madridi shpreh interesim për Zaniolom e Romës

LeBron James nuk do të paraqitet edhe në tri ndeshjet e ardhshme të Lakersave

LeBron James nuk do të paraqitet edhe në tri ndeshjet e ardhshme të Lakersave

Mbyllja e qeverisë Amerikane, dhjetëra uebsajteve u skadojnë certifikatat e sigurisë

Mbyllja e qeverisë Amerikane, dhjetëra uebsajteve u skadojnë certifikatat e sigurisë

Qiramarrësit shfaqin brushat e dhëmbëve që i gjetën në banesa (Foto)

Qiramarrësit shfaqin brushat e dhëmbëve që i gjetën në banesa (Foto)

Shoferja ndali autobusin për të marrë një fëmijë që po lëvizte këmbëzbathur (Video)

Shoferja ndali autobusin për të marrë një fëmijë që po lëvizte këmbëzbathur (Video)

Barca e mendon huazimin e Moratas

Barca e mendon huazimin e Moratas

Doni zgjidhje për ushqime të shijshme dhe të sigurta? Tani mundeni!

Doni zgjidhje për ushqime të shijshme dhe të sigurta? Tani mundeni!