Gërvalla: Pakënaqësia e qytetarëve me politikën e vjetër solli fitoren e VV-së

15.02.2021 22:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gërvalla: Pakënaqësia e qytetarëve me politikën e vjetër solli fitoren e VV-së

“LDK nuk çalonte vetëm në kokë tek Isa Mustafa, por edhe në strukturë sepse strukturat kanë qenë të mbushura me njerëz që kanë pasur interesin privat para interesit qytetar”.

Ish-anëtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Donika Gërvalla, i ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 14 shkurtit, ku Lëvizja Vetëvendosje doli fituese me një shumicë bindëse.

Në emisionin Rubikon në Klan Kosova, ajo ka thënë se elementi kryesor që e solli këtë rezultat është pakënaqësia e qytetarëve me politikën e vjetër.

“Mendoj se pati disa elemente që çuan në këtë rezultat të pabesueshëm për një listë të përbashkët të VV-së dhe Vjosa Osmanit sepse ne nuk jemi mësuar që të shohim rezultate të tilla ku një koalicion i afrohet gjysmës së votave e cila edhe mund të kalohet me votat e mërgatës”.

“Nuk duhet të harrojmë se prej nga erdhi ky rezultati sepse ka pasur një pakënaqësi të jashtëzakonshme me politikën e vjetër që kanë instaluar krimin, korrupsionin dhe nepotizmin në shkallë të lartë”.

“Pakënaqësia e qytetarëve ka qenë elementi kryesor që ka çuar në këtë rezultat. Mos të harrojmë se pati edhe një dritare të shkurtër 52 ditore ku qytetari e pa se nuk qenka iluzion se ky vend mund të qeveriset drejtë”.

Ajo ka treguar se ka vendosur të largohet nga Lidhja Demokratike e Kosovës në vitin 2018, pasi e ka kuptuar se ka dështuar që të bëjë reforma brenda partisë.

“Është e vërtetë se kam qenë 27 vjet në LDK, jam përpjekur me shumë të tjerë që ta reformojmë së paku strukturën tonë të brendshme dhe e kam pranuar se kemi dështuar dhe jam larguar në vitin 2018”.

“LDK nuk çalonte vetëm në kokë tek Isa Mustafa, por edhe në strukturë sepse strukturat kanë qenë të mbushura me njerëz që kanë pasur interesin privat para interesit qytetar”.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dritan Abazoviqi merret në pyetje nga policia

Dritan Abazoviqi merret në pyetje nga policia

Ritmi i vaksinimit: Shqipëria e para, Kosova e parafundit

Ritmi i vaksinimit: Shqipëria e para, Kosova e parafundit

Mediat austriake: Qeveria Kurti u është sulur mediave, dëshiron ta mbyllë RTK-në

Mediat austriake: Qeveria Kurti u është sulur mediave, dëshiron ta mbyllë RTK-në

Moti për dy ditët e ardhshme

Moti për dy ditët e ardhshme

Përgatitet padi ndaj Ministrisë së Shëndetësisë

Përgatitet padi ndaj Ministrisë së Shëndetësisë

Gastronomët protestojnë kundër masave në Maqedoninë e V.

Gastronomët protestojnë kundër masave në Maqedoninë e V.

Sveçla takohet me Orlandon, flasin për luftimin e krimit të organizuar

Sveçla takohet me Orlandon, flasin për luftimin e krimit të organizuar

Sindikata kërkon shkarkimin e Bordit të RTK-së

Sindikata kërkon shkarkimin e Bordit të RTK-së

Shqipëria siguron nga BE edhe 145 mijë doza të vaksinës Pfizer

Shqipëria siguron nga BE edhe 145 mijë doza të vaksinës Pfizer

Ministri gjerman: Vaksinat për Ballkanin Perëndimor janë dëshmi solidariteti

Ministri gjerman: Vaksinat për Ballkanin Perëndimor janë dëshmi solidariteti

Osmani në takim me Abbott: Orientimi afatgjatë strategjik i Kosovës mbetet anëtarësimi në NATO

Osmani në takim me Abbott: Orientimi afatgjatë strategjik i Kosovës mbetet anëtarësimi në NATO

Merret vendim për organizimin e mësimit plotësues në arsimin parauniversitar

Merret vendim për organizimin e mësimit plotësues në arsimin parauniversitar

14 viktima dhe 442 raste të reja me COVID-19

14 viktima dhe 442 raste të reja me COVID-19

Organizohet Forumi i III-të Biznesor me Greqinë, me fokus sektorin e energjisë

Organizohet Forumi i III-të Biznesor me Greqinë, me fokus sektorin e energjisë

Aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të Komunës së Suharekës

Aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të Komunës së Suharekës

Të hënën Kuvendi mbanë seancë për vaksinat

Të hënën Kuvendi mbanë seancë për vaksinat