Genc Prelvukaj pyet Halil Matoshin: Çfarë kombi jemi shqiptarët e Malit të Zi?

21.10.2016 10:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Genc Prelvukaj pyet Halil Matoshin: Çfarë kombi jemi shqiptarët e Malit të Zi?

Duket se debati për kombin shqiptare ka nxitur debat edhe mes analistit Halil Matoshit dhe këngëtarit, Genc Prelvukaj.

“Turpërohesh kur në shtetin tënd e ke për President, njeriun i cili nuk guxon me i thënë Kombëtares së futbollit të shtetit të cilin “e drejton” ‘kombëtare’, por e cilëson përfaqësuese e Kosovës, kurse ekipit të futbollit të Shqipërisë i thotë Kombëtare!”, kështu ka shkruar ndër të tjerash në Facebook, analisti Halil Matoshi.

E kjo gjë duket se e prekur thellë këngëtarin Genc Prelvukaj, i cili i ka shtruar disa pyetje Matoshit.

Genci ndër të tjerash pyet se si është e mundur që Plava e Gusia janë mes shtetit të Kosovës dhe Shqipërisë, çfarë kombi jemi na andej (Mal të Zi), transmeton Telegrafi.

“Halil, kusherinjte e mij te pare jane linde e rrite ne Laç derisa na knej ne Prishtine. Dmth nji familje me dy kombe apo ? Damn ur funny.
Halil, Hasi si nenkrahine ndahet ne dy pjese : Njana shkon me Kosoven e tjetra me Shqipnine. Dmth nji Has me dy Kombe apo ?
Halil, Plava e Gusia jane mes shtetit te Kosoves dhe Shqiperise. Cfare kombi jemi na andej se na ke pshtjelle pak apo 50-50. Damn ur funny”, ka pyetur përmes Facebookut, Genci.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Daci: Ujmani s’mund t’i merret Kosovës me asnjë ligj ndërkombëtar

Daci: Ujmani s’mund t’i merret Kosovës me asnjë ligj ndërkombëtar

Shtyhet gjykimi i 3 shtetasve të Shqipërisë, të akuzuar për grabitje në fshatrat e Prizrenit

Shtyhet gjykimi i 3 shtetasve të Shqipërisë, të akuzuar për grabitje në fshatrat e Prizrenit

Deda: Franca është e papërgjegjshme, politika e saj po destabilizon Kosovën dhe rajonin

Deda: Franca është e papërgjegjshme, politika e saj po destabilizon Kosovën dhe rajonin

Eksperti i komunikacionit fsheh shkakun e aksidentit

Eksperti i komunikacionit fsheh shkakun e aksidentit

Nënkryetari i Vetëvendosjes thotë se opozita i ka votat për rezolutën kundër Thaçit

Nënkryetari i Vetëvendosjes thotë se opozita i ka votat për rezolutën kundër Thaçit

Flet avokati i cili u sulmua në Gjykatë nga klienti i tij

Flet avokati i cili u sulmua në Gjykatë nga klienti i tij

Hamza thotë se buxheti për ushtrinë është 100 për qind i sigurt

Hamza thotë se buxheti për ushtrinë është 100 për qind i sigurt

Ymeri thotë se duhet të gjendet një zë i përbashkët për dialogun

Ymeri thotë se duhet të gjendet një zë i përbashkët për dialogun

Beogradi nuk dëshiron të shohë pjesëtarë serbë në FSK

Beogradi nuk dëshiron të shohë pjesëtarë serbë në FSK

Nasim Haradinaj e quan “maneken” prokurorin e Gjykatës Speciale

Nasim Haradinaj e quan “maneken” prokurorin e Gjykatës Speciale

Ministria Infrastrukturës investon mbi 1.4 milionë euro në Gjilan

Ministria Infrastrukturës investon mbi 1.4 milionë euro në Gjilan

Ministri Reçica kërkon që të bëhet më shumë në punësimin e personave me aftësi të kufizuara

Ministri Reçica kërkon që të bëhet më shumë në punësimin e personave me aftësi të kufizuara

Gjuajtje me armë në Prishtinë, plagoset një 23 vjeçar

Gjuajtje me armë në Prishtinë, plagoset një 23 vjeçar

Ministri Tahiri ka një kërkesë për kryeprokurorin e Speciales

Ministri Tahiri ka një kërkesë për kryeprokurorin e Speciales

Opozita shqiptare kërkon amnisti për të gjithë

Opozita shqiptare kërkon amnisti për të gjithë

Veseli: Po e transformojmë shëndetësinë

Veseli: Po e transformojmë shëndetësinë