Gecaj: Vetëvendosje e sheh të mundshme ndarjen e Kosovës

20.10.2016 11:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gecaj: Vetëvendosje e sheh të mundshme ndarjen e Kosovës

Këshilltari i Kryeministrit, Bajram Gecaj ka shprehur se Lëvizja “Vetëvendosje” ka të përbashkëta me ekstremin politik në Serbi. Sipas tij, Vetëvendosje ndarjen e Kosovës e sheh si një opsion real, shkruan Gazeta Express.

Zyrtari i LDK-së ka vazhduar të hedhë akuza ndaj rivalit politik Lëvizjes “Vetëvendosje”. Gecaj ka thënë se Vetëvendosje sikurse ekstremi politik në Serbi konsideron se në Kosovë nuk ka kosovarë, po shqiptarë të Kosovës.

Sipas tij të përbashkëta të tjera janë: Vetëvendosje e konsideron flamurin e Kosovës “leckë e pavlerë”; Ligji për Trepçën, i papranueshëm; Asociacionit të Komunave i referohen si “Zajednicë”; (VV dhe Shesheli) – të ndalet dialogu në Bruksel; (V.Ymeri dhe politika ekstreme serbe); ndërhyja e NATO-s, për interesa gjeostrategjike imperialiste; (A.Kurti dhe politika serbe); përpjekja për ta prishur partneritetin me SHBA-në; “Kontributi” i përbashkët në ndërtimin e Kishës në oborrin e UP-së; përpjekja për zhytjen e Kosovës në kaos, krim e anarki. Synimi final: Kosova shtet jofunksional; për VV dhe politikën serbe: Beogradi qendra kryesore politike në Ballkan (çdo zyrtar i VV në fjalën e tij së paku e përmend 10 herë Serbinë, pa marrë parasysh temën e bisedës)

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Ahmeti për idenë e Thaçit: Më tepër debat mediatik se sa debat real mbi një substancë

Ahmeti për idenë e Thaçit: Më tepër debat mediatik se sa debat real mbi një substancë

Ish-ambasadori malazez në NATO: Një shkëmbim territoresh Kosovë-Serbi mund të shkaktojë konflikte të reja në Ballkan

Ish-ambasadori malazez në NATO: Një shkëmbim territoresh Kosovë-Serbi mund të shkaktojë konflikte të reja në Ballkan

Kërkohet tërheqja nga përdorimi i Doracakut për përgatitjen e jurisprudencës, “gabime të shumta e thelbësore”

Kërkohet tërheqja nga përdorimi i Doracakut për përgatitjen e jurisprudencës, “gabime të shumta e thelbësore”

Lista e veteranëve, krimi i thjeshtë i përsosur i radhës

Lista e veteranëve, krimi i thjeshtë i përsosur i radhës

Ambasadori i ardhshëm amerikan: Kosova duhet t’i ketë Forcat e Armatosura për mbrojtje

Ambasadori i ardhshëm amerikan: Kosova duhet t’i ketë Forcat e Armatosura për mbrojtje

Delawie tregon ‘vijat e kuqe’ të SHBA-së për marrëveshjen finale me Serbinë

Delawie tregon ‘vijat e kuqe’ të SHBA-së për marrëveshjen finale me Serbinë

Aktakuzë ndaj Agron Mustafës, Ejup Qerimit dhe Rexhë Gjonbalajt për rastin ‘Z-Mobile’

Aktakuzë ndaj Agron Mustafës, Ejup Qerimit dhe Rexhë Gjonbalajt për rastin ‘Z-Mobile’

Darka e Behgjet Pacollit ku u paguan mijëra euro verë, shampanjë, birra…

Darka e Behgjet Pacollit ku u paguan mijëra euro verë, shampanjë, birra…

Rënia e lirës pritet të ulë çmimet e produkteve turke në Maqedoni

Rënia e lirës pritet të ulë çmimet e produkteve turke në Maqedoni

Nuredin Lushtaku mohon aktakuzën: Kush dreqin po bën politikë me këtë rast

Nuredin Lushtaku mohon aktakuzën: Kush dreqin po bën politikë me këtë rast

Presidenti i Serbisë: Millosheviqi kishte qëllim të mirë në Gazimestan, por ai s’u realizua

Presidenti i Serbisë: Millosheviqi kishte qëllim të mirë në Gazimestan, por ai s’u realizua

Spitali i ri pediatrik me Kardiokirurgji, por pa staf mjekësor

Spitali i ri pediatrik me Kardiokirurgji, por pa staf mjekësor

Emrat e aktivistëve të arrestuar të VV-së (Video)

Emrat e aktivistëve të arrestuar të VV-së (Video)

Vuçiq: E di çmimin, dua të përpiqem ta zgjidh çështjen e Kosovës

Vuçiq: E di çmimin, dua të përpiqem ta zgjidh çështjen e Kosovës

Gani Geci mohon se ishte komandant i brigadës “Hasan Prishtina”

Gani Geci mohon se ishte komandant i brigadës “Hasan Prishtina”

Shkumbin Demaliaj thotë se brigada fantome “Hasan Prishtina” ishte e Gani Gecit

Shkumbin Demaliaj thotë se brigada fantome “Hasan Prishtina” ishte e Gani Gecit