Gecaj i reagon Matoshit: Të paska djegë e vërteta

13.10.2017 10:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gecaj i reagon Matoshit: Të paska djegë e vërteta

Ish- zëdhënësi i Mustafës, Bajram Gecaj i ka reaguar Halil Matoshi të AAK-së. Thotë se këtij të fundit po i djegë i vërteta. Ia kujton edhe kohën kur sipas tij Matoshi e ka ktirikuar Presidentin Thaçi, derisa sot siç shprehet Gecaj po i del në mbrojtje.

Postimi i Bajtam Gecajt:

Shokut tim të gjeneratës, Halil Matoshit, të cilit asnjëherë nuk i prenë sëpata në një vend, i paska djegë shumë e vërteta e thënë këtyre ditëve kundër qeverisë së tij të paguxim të merret me cilëndo nga çështjet e mëdha shtetërore. Madje-madje paska marrë në mbrojtje edhe Presidentin, të cilin nuk besoj se e ka kritikuar (sharë) kush më shumë se ai vetë. Për tekstin patetik të reagimit të tij, Halilit dua vetëm ti rikujtoi thënien e Samuel Johnson-it se “patriotizmi është streha e horrave” dhe ti sugjeroj ti lënë hartimet qesharake e të kryejnë punët për të cilat janë “zgjedhur” dhe për çka kolegët e tij qeveritarë kishin përdorë dhunë të shfrenuar e primitive.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Holanda mbështet ngritjen e cilësisë së qumështit vendor në Kosovë

Holanda mbështet ngritjen e cilësisë së qumështit vendor në Kosovë

Shtrenjtohet shkuarja në haxh

Shtrenjtohet shkuarja në haxh

Rritet numri i migrantëve në Ballkan, a ka Kosova kapacitet për t’u përballur me ta?

Rritet numri i migrantëve në Ballkan, a ka Kosova kapacitet për t’u përballur me ta?

Sekretari Pompeo në Korenë e Veriut

Sekretari Pompeo në Korenë e Veriut

Lajm i mirë për mërgimtarët, kontrollet në kufi tash bëhen ndryshe

Lajm i mirë për mërgimtarët, kontrollet në kufi tash bëhen ndryshe

Rasti “Stenta”, zyrtarë të MSH-së thonë se pagesat për pacientët në spitale private ishin subvencione dhe s’i janë nënshtruar prokurimit

Rasti “Stenta”, zyrtarë të MSH-së thonë se pagesat për pacientët në spitale private ishin subvencione dhe s’i janë nënshtruar prokurimit

Kosova në alarm të kuq! Të shtunën priten stuhi të mëdha

Kosova në alarm të kuq! Të shtunën priten stuhi të mëdha

Qeveria miraton koncept dokumentet Trashëgiminë Kulturore dhe të Drejtën e Autorit dhe të Drejtave të Përafërta

Qeveria miraton koncept dokumentet Trashëgiminë Kulturore dhe të Drejtën e Autorit dhe të Drejtave të Përafërta

Nis lufta tregtare midis SHBA-së dhe Kinës

Nis lufta tregtare midis SHBA-së dhe Kinës

Ismaili: Ligji për pagat duhet të korrigjojë padrejtësitë në sektorin e shëndetësisë

Ismaili: Ligji për pagat duhet të korrigjojë padrejtësitë në sektorin e shëndetësisë

KDI: Qytetarët s’e shfrytëzojnë sa duhet të drejtën për qasje në dokumente publike

KDI: Qytetarët s’e shfrytëzojnë sa duhet të drejtën për qasje në dokumente publike

Ministrja Hoxha kërkon mbështetjen e Bundestagut gjerman për liberalizimin e vizave

Ministrja Hoxha kërkon mbështetjen e Bundestagut gjerman për liberalizimin e vizave

Hoti: Mbështetja e Thaçit është qëndrim personal i Lutfi Hazirit, jo i LDK’së

Hoti: Mbështetja e Thaçit është qëndrim personal i Lutfi Hazirit, jo i LDK’së

Haradinaj paralajmëron Thaçin për shkarkim nëse shkel Kushtetutën në dialog

Haradinaj paralajmëron Thaçin për shkarkim nëse shkel Kushtetutën në dialog

Policia arreston 19 persona

Policia arreston 19 persona

Aeroporti i Prishtinës investon në sisteme të teknologjisë se fundit për procesimin e udhëtarëve

Aeroporti i Prishtinës investon në sisteme të teknologjisë se fundit për procesimin e udhëtarëve