Gazetari britanik pro-serb: Vuçiq servil i Amerikës, po përgatit shkëputjen e Kosovës nga Serbia

17.04.2020 12:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gazetari britanik pro-serb: Vuçiq servil i Amerikës, po përgatit shkëputjen e Kosovës nga Serbia

Gazetari britanik pro-serb, Aleksander Papodopulos, i ftuar në Sky News për të folur rreth raporteve Kosovë-Serbi dhe përfshirjes amerikane në dialog, nuk ka ngurruar që në mënyrë të hapur të shprehë urrejtjen e tij për shqiptarët.

Papdopulos i cili njihet për mohimin që ia ka bërë Masakrës së Srebrenicës në këtë intervistë ka thënë se Kosova është një provincë e Serbis ëdhe se “emri historik i Kosovës është Kosova dhe Metohija”, derisa Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e ka cilësuar si një “organizatë terroriste”.

Papadopulos ndërkohë ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, është një servil dhe bashkëpuntor i Amerikës që po përgatit faljen e Kosovës.

“Vuçiq është një servil dhe bashkëpunëtor i Amerikës dhe është duke përgatitur shkëputjen e Kosovës nga Serbia”, ka thënë Papadopulos për Sky News.

Ai tutje ka thënë se Bill Clinton dhe Tony Blair janë armiqtë më të mëdhenjë të Serbisë me të cilët Vuçiq ka shoqëri, deria bombardimet e NATO-s kundër regjimit të Millosheviqit i ka cilësuar si kriminale.

Papadopulos është edhe një bashkëpuntor i rregullt i televiziont shtetëror të Rusisë, RT dhe përkrahës i regjimit të Assadit./Express/Dr Marcus Papadopoulos@DrMarcusP

“Kosovo’s historical name is Kosovo and Metohija…Vucic is a servile collaborator to America and is preparing to detach Kosovo from Serbia…A UN pathologist team exhumed 3,000 bodies comprising Serbs and Albanians.”I told Sky News that Kosovo is Serbian: https://www.youtube.com/watch?v=aKZAbxgf9vY …

View image on Twitter
View image on Twitter

165Twitter Ads info and privacy61 people are talking about this

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Data e zgjedhjeve, peng i pandemisë në Maqedoninë e Veriut

Data e zgjedhjeve, peng i pandemisë në Maqedoninë e Veriut

Mbi 1 milion euro janë mbledhur taksa nga importi i mallrave nga Serbia, që nga reciprociteti

Mbi 1 milion euro janë mbledhur taksa nga importi i mallrave nga Serbia, që nga reciprociteti

Skenarët e mundshëm të krizës

Skenarët e mundshëm të krizës

Emini: Krijimi i qeverisë Hoti ka shumë gjasë të sjellë destabilizim

Emini: Krijimi i qeverisë Hoti ka shumë gjasë të sjellë destabilizim

Jovic pranon ofertën e Milanit, “topi” kalon te Real Madrid

Jovic pranon ofertën e Milanit, “topi” kalon te Real Madrid

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

Kurti: Aryeja e dërgimit të kërkesës për opinion në Komisionin e Venedikut

Kurti: Aryeja e dërgimit të kërkesës për opinion në Komisionin e Venedikut

Efektet e distancimit social – ndikimi në aspektin psikologjik dhe menaxhimi i tyre

Efektet e distancimit social – ndikimi në aspektin psikologjik dhe menaxhimi i tyre

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kadrijaj: Haxhiu dhe Vitia po merren me trafikime testesh dhe njerëzish

Kadrijaj: Haxhiu dhe Vitia po merren me trafikime testesh dhe njerëzish

Heshtja e ndërkombëtarëve 21 vjet pas lufte, është amnisti për këto krime

Heshtja e ndërkombëtarëve 21 vjet pas lufte, është amnisti për këto krime

Kurti: Bisedova në telefon me përfaqësuesit e Sanxhakut, folëm rreth gjendjes së koronavirusit

Kurti: Bisedova në telefon me përfaqësuesit e Sanxhakut, folëm rreth gjendjes së koronavirusit

Tri figura të larta të LDK-së të pakënaqur me koalicionin në ardhje

Tri figura të larta të LDK-së të pakënaqur me koalicionin në ardhje

Miftaraj për InfoSot: Masa e përkohshme nuk e vërteton nëse dekreti i Presidentit është i bazuar në Kushtetutë

Miftaraj për InfoSot: Masa e përkohshme nuk e vërteton nëse dekreti i Presidentit është i bazuar në Kushtetutë