Gazeta “Bunte” do të publikojë imazhe ekskluzive të Michael Schumacherit nga Mallorca

14.02.2019 12:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gazeta “Bunte” do të publikojë imazhe ekskluzive të Michael Schumacherit nga Mallorca

Gjendja shëndetësore e Michael Schumacherit mbetet konfidenciale dhe enigmë për të gjithë dashamirët e gjermanit.

Revista gjermane “Bunte” ka arritur të gjejë se ku gjendet kampioni shtatfisht i Formula 1.

View this post on Instagram

Statement of Michael’s family: “We are very happy to celebrate Michael’s 50th birthday tomorrow together with you and thank you from the bottom of our hearts that we can do this together. As a gift to him, you and us, Keep Fighting Foundation has created a virtual museum. The Official Michael Schumacher App will be released tomorrow, so that we can review all together Michael’s successes. The app is another milestone in our effort to do justice to him and you, his fans, by celebrating his accomplishments. We wish you a lot of fun with it. Michael can be proud of what he has achieved, and so are we! That’s why we remember his successes with the Michael Schumacher Private Collection exhibition in Cologne, by publishing memories in social media and by continuing his charitable work through the Keep Fighting Foundation. We want to remember and celebrate his victories, his records and his jubilation. You can be sure that he is in the very best of hands and that we are doing everything humanly possible to help him. Please understand if we are following Michael’s wishes and keeping such a sensitive subject as health, as it has always been, in privacy. At the same time we say thank you very much for your friendship and wish you a healthy and happy year 2019.” @keepfighting #Michael50 #TeamMichael

A post shared by Michael Schumacher (@michaelschumacher) on Jan 2, 2019 at 2:32am PST

Mediumi ka njoftuar se do të publikojë foto ekskluzive në botimin e shtypur si dëshmi për këtë histori.

Familja e Schumacherit e ka transferuar pilotin nga shteti zviceran për në Mallorca në fund të vitit të kaluar, ku kaloi festat e fundvitit dhe ditëlindjen r 50-të më 3 janar.

Schumacher u transportua me një helikopter privat për tek vendi ku jeton, në vilën Jasmin, i cili është edhe pronari i portit D’Andratx.

Në këtë pjesë jetojnë vetëm njerëzit e pasur gjersa fqinjët kanë zbuluar se e kanë parë gjermanin e famshëm.

Ndryshe, kujtojmë se më 28 dhjetor të vitit 2013, piloti i skuderisë së Ferrarit pësoi një aksident të tmerrshëm në ski në Alpet franceze dhe informacionet për gjendjen shëndetësore të sportistit janë mbajtur sekret. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Gazeta “Bunte” do të publikojë imazhe ekskluzive të Michael Schumacherit nga Mallorca

Gazeta “Bunte” do të publikojë imazhe ekskluzive të Michael Schumacherit nga Mallorca

Shtatëvjeçari më i shpejtë në botë, vrapimin në 100 metra e arrin për 13.48 sekonda (Foto/Video)

Shtatëvjeçari më i shpejtë në botë, vrapimin në 100 metra e arrin për 13.48 sekonda (Foto/Video)

De Jong: Bëmë mirë ndaj Realit, VAR-i i favorizon klubet e mëdha

De Jong: Bëmë mirë ndaj Realit, VAR-i i favorizon klubet e mëdha

Mashtrimi më i kushtueshëm në internet buron nga dashuria

Mashtrimi më i kushtueshëm në internet buron nga dashuria

Icardi mbërrin i pari në stërvitjen e Interit, pavarësisht raporteve të tensionuara  

Icardi mbërrin i pari në stërvitjen e Interit, pavarësisht raporteve të tensionuara  

Gjenetika apo diçka tjetër? Përse disa meshkuj nuk kanë mjekër të dendur, të vrazhdë dhe më mashkullore?

Gjenetika apo diçka tjetër? Përse disa meshkuj nuk kanë mjekër të dendur, të vrazhdë dhe më mashkullore?

Flagshipi i LG-së vjen me sistem audio revolucionare

Flagshipi i LG-së vjen me sistem audio revolucionare

Ricciardio: Po frymëzohem prej Hamiltonit

Ricciardio: Po frymëzohem prej Hamiltonit

Juventusi ofron Dybalan dhe para kesh për Salahun

Juventusi ofron Dybalan dhe para kesh për Salahun

Nga puthjet nën ujë e deri te pozat afër llavës së vullkanit – imazhet e veçanta të çifteve (Foto)

Nga puthjet nën ujë e deri te pozat afër llavës së vullkanit – imazhet e veçanta të çifteve (Foto)

Portland i shkakton humbje Golden Statet, çereku i fundit fatal për kampionët

Portland i shkakton humbje Golden Statet, çereku i fundit fatal për kampionët

Konsumimi i kanabisit si tinejxher/e, shkakton depresion më vonë

Konsumimi i kanabisit si tinejxher/e, shkakton depresion më vonë

Pas Evropës edhe India kthehet kundër Android

Pas Evropës edhe India kthehet kundër Android

Kessie ndihet mirë te Milani, ëndërron kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Kessie ndihet mirë te Milani, ëndërron kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Shënohet Dita Botërore e Radios, teknologjia që ndryshoi jetët e miliona njerëzve

Shënohet Dita Botërore e Radios, teknologjia që ndryshoi jetët e miliona njerëzve

Tottenhami fiton bindshëm përballjen e parë ndaj Borussia Dortmundit, me një këmbë në çerekfinale

Tottenhami fiton bindshëm përballjen e parë ndaj Borussia Dortmundit, me një këmbë në çerekfinale