Gattuso: Milani do të nënshkruaj me një mesfushor dhe një alternativë të Susos

14.06.2018 14:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gattuso: Milani do të nënshkruaj me një mesfushor dhe një alternativë të Susos

Gennaro Gattuso ka konfirmuar se Milani do të nënshkruajë me një lojtar të rëndësishëm në mesfushë, por një herë duhet të jenë të qetë dhe të presin për atë që vendos UEFA.

Rossonerët do të sanksionohen nga UEFA për prishjen e Fair Play Financiarit, pasi ata panë  të refuzohet një marrëveshje vullnetare dhe një marrëveshje pajtimi, madje mund të largohen edhe nga Liga e Evropës.

Kjo ka ndikuar në mënyrë të pashmangshme në fushatën e tyre të transferimeve të verës, por trajneri e di se çfarë ka nevojë për skuadrën e tij.

“Për fat të mirë sezoni nuk fillon nesër, kemi kohë”, ka thënë fillimisht Gattuso për Premium Sport.

“Tani duhet të shohim se çfarë vendos UEFA, por ne nuk jemi të përfunduar, edhe nëse ky muaj mund të duket kështu”.

Suso dhe Hysaj gjatë një dueli (Getty Images)

“Nuk është sekret, ne patjetër do të nënshkruajmë me një lojtar të rëndësishëm në mesfushë dhe nëse është e mundur, duhet të bëjmë diçka në sulm, për të ofruar një alternativë për Suson”.

“Nëse duam të luajmë 4-3-3 kemi [Hakan] Calhanoglu dhe [Fabio] Borini në të majtë, por Suso nuk ka një rezervë”.

“Natyrisht nuk është mirë të jetojmë me pasiguri, por tani duhet të jemi të qetë dhe të presim për atë që vendos UEFA”.

“Unë mendoj se kam një ekip koheziv dhe kjo është shumë e rëndësishme për ne”, përfundoi trajneri italian. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Mos i përgatisni këto ilaçe në shtëpi, mund të jenë të rrezikshme

Mos i përgatisni këto ilaçe në shtëpi, mund të jenë të rrezikshme

Dy gola të shpejtë nga Atletico, realizojnë Saul dhe Koke

Dy gola të shpejtë nga Atletico, realizojnë Saul dhe Koke

Notat e lojtarëve: Real 2-4 Atletico, Diego Costa më i miri – zhgënjen mbrojtja e Realit

Notat e lojtarëve: Real 2-4 Atletico, Diego Costa më i miri – zhgënjen mbrojtja e Realit

Seleni ul rrezikun nga diabeti

Seleni ul rrezikun nga diabeti

Një nënë fiton 12,600 funte nga agjencia e takimeve, sepse nuk arriti të gjejë ‘njeriun e ëndrrave të saj’ (Foto)

Një nënë fiton 12,600 funte nga agjencia e takimeve, sepse nuk arriti të gjejë ‘njeriun e ëndrrave të saj’ (Foto)

Promovuesi i boksit, Frank Warren akuzon Joshuan dhe Eddie Hearnin për moszhvillimin e meçit ndaj Wilderit

Promovuesi i boksit, Frank Warren akuzon Joshuan dhe Eddie Hearnin për moszhvillimin e meçit ndaj Wilderit

Gola, përmbysje, vazhdime – Atletico nënshtron Realin dhe fiton Superkupën e UEFA-s

Gola, përmbysje, vazhdime – Atletico nënshtron Realin dhe fiton Superkupën e UEFA-s

Laxalt arrin në Milano, thotë se është i lumtur

Laxalt arrin në Milano, thotë se është i lumtur

A i keni ditur si ndikon misri në organizmin tuaj?

A i keni ditur si ndikon misri në organizmin tuaj?

Kapakun e stilolapsit që e përpiu si fëmijë, i mbeti në mushkëri për 40 vjet (Foto)

Kapakun e stilolapsit që e përpiu si fëmijë, i mbeti në mushkëri për 40 vjet (Foto)

Juve nuk do të bëjë ofertë për Rabiot, por do të presë deri në sezonin e ardhshëm

Juve nuk do të bëjë ofertë për Rabiot, por do të presë deri në sezonin e ardhshëm

E ardhmja e bazuar në evidencë

E ardhmja e bazuar në evidencë

Torpedo e paralajmëron Kukësin se ndeshja kthyese do të vëzhgohet nga UEFA

Torpedo e paralajmëron Kukësin se ndeshja kthyese do të vëzhgohet nga UEFA

Ngrënia e mëngjesit i bën ushtrimet fizike më efikase

Ngrënia e mëngjesit i bën ushtrimet fizike më efikase

Superliga e Shqipërisë, Policia e Shtetit nuk do ta sigurojë më rendin në stadiume

Superliga e Shqipërisë, Policia e Shtetit nuk do ta sigurojë më rendin në stadiume

Gjenden ‘djajtë’ e Tasmanisë, ka shpresë se speciet nuk do të vdesin

Gjenden ‘djajtë’ e Tasmanisë, ka shpresë se speciet nuk do të vdesin