Gattuso është takuar me krerët e Milanit

31.12.2018 22:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gattuso është takuar me krerët e Milanit

Mediat italiane raportojnë se Gennaro Gattuso është takuar me hierarkinë e Milanit pas ndeshjes ndaj Spalit dhe atë e kanë rikonfirmuar besimin në punën e tij.

Rossonerët i kishin kaluar katër ndeshje pa fitore, madje edhe pa shënuar gola, ashtu që trajneri kishte nevojë të domosdoshme për një fitore.

Gennaro Gattuso (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Dhe triumfi erdhi, pikërisht ndaj Spalit, me rezultat 2-1, derisa edhe Gonzalo Higuain e gjeti golin.

Sipas Sky, Leonardo, Paolo Maldini dhe shefi i ri ekzekutiv, Ivan Gazidis, kanë mbajtur një takim me Gattuson pas ndeshjes.

Drejtorët e klubit e kanë ripërsëritur besimin e tyre në punën e trajnerit, derisa Maldini dhe Leonardo e kanë thënë edhe publikisht.

Gonzalo Higuain dhe Gennaro Gattuso (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Përkundër thashethemeve të vazhdueshme për pozitën e trajnerit të Milanit, asnjëherë nuk ka pasur dyshime reale për punën Gattusos.

Legjenda e Rossonerëve e mori drejtimin e skuadrës në nëntor të vitit 2017 pas shkarkimit të Vincenzo Montellas. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Inter-Bologna: Formacionet zyrtare, starton Soares

Inter-Bologna: Formacionet zyrtare, starton Soares

Agjenti: Juventusi nuk ka nevojë për Evran

Agjenti: Juventusi nuk ka nevojë për Evran

Kujdes nga këto 29 aplikacione fotosh që kanë vjedhur të dhënat tuaja

Kujdes nga këto 29 aplikacione fotosh që kanë vjedhur të dhënat tuaja

Intervenimi për shpëtimin e pilotit të ngatërruar me aeroplanin e lehtë në degët e pemëve (Video)

Intervenimi për shpëtimin e pilotit të ngatërruar me aeroplanin e lehtë në degët e pemëve (Video)

Valverde: Lëndimi i Messit nuk duket serioz

Valverde: Lëndimi i Messit nuk duket serioz

Çiftet që tregojnë se dashuria ndryshon gjithçka për të mirë (Foto)

Çiftet që tregojnë se dashuria ndryshon gjithçka për të mirë (Foto)

Çka i shkakton dhimbjet e kokës në mëngjes?

Çka i shkakton dhimbjet e kokës në mëngjes?

Chelsea rivalizon Realin dhe Unitedin për Pochettinon

Chelsea rivalizon Realin dhe Unitedin për Pochettinon

Perisic tifozëve të Interit: Faleminderit për lëvdatat dhe kritikat

Perisic tifozëve të Interit: Faleminderit për lëvdatat dhe kritikat

Miratohet në kuvend propozimi për ndërtimin e shtatores së Fadil Vokrrit

Miratohet në kuvend propozimi për ndërtimin e shtatores së Fadil Vokrrit

Kërkesa interesante e policisë për kriminelët: Rrini brenda se është ftohtë për ju e për ne!

Kërkesa interesante e policisë për kriminelët: Rrini brenda se është ftohtë për ju e për ne!

Hazard flet pas shkëlqimit ndaj Huddesfield: Ishte paraqitje e madhe, besoj që Sarri tani është i lumtur

Hazard flet pas shkëlqimit ndaj Huddesfield: Ishte paraqitje e madhe, besoj që Sarri tani është i lumtur

Thartira në lukth luftohet me ushqimet e duhura

Thartira në lukth luftohet me ushqimet e duhura

Kampioni rikthehet te fitorja, Rockets të fortë për Jazz

Kampioni rikthehet te fitorja, Rockets të fortë për Jazz

Marlon Moraes mposhtë Raphael Assuncaon, Jose Aldos ju deshën 44 sekonda ndaj Renato Moicanos – gjithçka që ndodhi në UFC 144

Marlon Moraes mposhtë Raphael Assuncaon, Jose Aldos ju deshën 44 sekonda ndaj Renato Moicanos – gjithçka që ndodhi në UFC 144

Ronaldo: S’ka nevojë të brengosemi

Ronaldo: S’ka nevojë të brengosemi