Gashi tregon se a do të marrë pjesë Driton Selmanaj në seanca pas paralajmërimit të Vetëvendosjes

18.12.2020 13:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gashi tregon se a do të marrë pjesë Driton Selmanaj në seanca pas paralajmërimit të Vetëvendosjes

Zëvendëskryeminstri Driton Selmanaj do të marrë pjesë në seanca të Kuvendit, pavarësisht se LVV-ja ka thënë se nuk do të lejojë që të njëjtat të mbahen në prezencën e tij, raporton Gazeta Express.

Kështu ka deklaruar shefi i deputetëve të LDK-së, Arben Gashi në një konferencë për media sot para gazetarëve.

Ai ka thënë se Selmanaj do të jetë në Kuvend kurdo që të ka pika të rendit të ditës nga fushë veprimtaria e tij.

“Zëvendëskryeministri do të jetë në secilën seancë që ka pika të rendit të ditës nga fushë veprimtaria e tij, sa herë që të ketë kohë do të jetë prezent në Kuvend. Nuk e di a do të jetë në ora 2, sot ka pasur t’i propozoj planin kombëtar për të marrëveshjes të stabilizim asociimit, ndërkohë që deputetët e LVV-së me veprime të dhunshme nuk kanë lejuar që të mbahet seanca”, ka thënë Gashi.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gashi tregon se a do të marrë pjesë Driton Selmanaj në seanca pas paralajmërimit të Vetëvendosjes

Gashi tregon se a do të marrë pjesë Driton Selmanaj në seanca pas paralajmërimit të Vetëvendosjes

Tahiri: Vendi është degraduar nga dy qeveritë e dala pas 6 tetorit, opsioni i vetëm zgjedhjet

Tahiri: Vendi është degraduar nga dy qeveritë e dala pas 6 tetorit, opsioni i vetëm zgjedhjet

Grabitje në një bankomat në Prishtinë, plagoset një polic

Grabitje në një bankomat në Prishtinë, plagoset një polic

“Ish-drejtori i AKI-së ka tentuar të hapë kasafortën në Presidencë pa dijeninë e Vjosa Osmanit”

“Ish-drejtori i AKI-së ka tentuar të hapë kasafortën në Presidencë pa dijeninë e Vjosa Osmanit”

Bekim Jashari flet për herë të parë, tregon pse u prishën me Hashim Thaçin

Bekim Jashari flet për herë të parë, tregon pse u prishën me Hashim Thaçin

Bekim Jashari shpërthen në akuza të rënda për Sami Lushtakun

Bekim Jashari shpërthen në akuza të rënda për Sami Lushtakun

Pandemia përshpejton procesin e digjitalizimit të kompanive

Pandemia përshpejton procesin e digjitalizimit të kompanive

Nga Trusti tregojnë se kur do t’u dalin paratë atyre që kanë aplikuar

Nga Trusti tregojnë se kur do t’u dalin paratë atyre që kanë aplikuar

Punëtorët teknikë paralajmërojnë masa radikale pasi Qeveria s’ua jep pagat shtesë

Punëtorët teknikë paralajmërojnë masa radikale pasi Qeveria s’ua jep pagat shtesë

Sërish rekord rastesh me COVID-19 në Gjermani

Sërish rekord rastesh me COVID-19 në Gjermani

​500 punëtorëve të “Ramiz Sadikut” nuk iu ka paguar 20 përqindëshi nga privatizimi

​500 punëtorëve të “Ramiz Sadikut” nuk iu ka paguar 20 përqindëshi nga privatizimi

Vjosa Osmani dhe Avdullah Hoti u koordinuan për largimin e shefit të AKI-së

Vjosa Osmani dhe Avdullah Hoti u koordinuan për largimin e shefit të AKI-së

Hoxhaj: Vetëvendosja duhet t’i bëjë ftesë serioze PDK-së për rrëzimin e Qeverisë Hoti

Hoxhaj: Vetëvendosja duhet t’i bëjë ftesë serioze PDK-së për rrëzimin e Qeverisë Hoti

Tetë të vdekur dhe 453 raste të reja me COVID-19

Tetë të vdekur dhe 453 raste të reja me COVID-19

Hoti ia kërkon dorëheqjen shefit të AKI-së

Hoti ia kërkon dorëheqjen shefit të AKI-së

Në Gjilan certifikohen 18 edukatore e infermiere për alfabetin e gjuhës së shenjave dhe komunikimit verbal

Në Gjilan certifikohen 18 edukatore e infermiere për alfabetin e gjuhës së shenjave dhe komunikimit verbal