Galaxy Note 10 vjen me dizajnin surprizë

01.05.2019 06:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Galaxy Note 10 vjen me dizajnin surprizë

Samsung Galaxy Note 10 është një përditësim i madh i cili do të sjellë teknologjisë e gjeneratës tjetër krahasuar me Galaxy S10. Megjithatë pritet të jetë pothuajse identik në stil dhe dizajn me S10-ën, të paktën deri tani.

Insajderi popullor i Samsung Ice Universe zbuloi se Galaxy S10 do të jetë plotësisht simetrik. Linja Galaxy S10 njihet për dizajnin asimetrik “punch-hole.” Me Galaxy Note 10 Samsung ose do të zhvendosë kamerën frontale në mesin e ekranit ose ta ta heqë plotësisht “punch-hole” në favor të teknologjisë së re Infinity të ekranit.

Kështu linja e re Note do të ketë një avantazh krahasuar me Galaxy S10. Ice Universe thotë se Galaxy Note 10 Pro 4G do të ketë të njëjtën bateri prej 4,500 mAh të modelit Galaxy S10 5G.

Si rezultat lihet hapësirë për një bateri akoma edhe më të madhe për modelin e konfirmuar 5G të Galaxy Note 10. Gjithashtu ai thotë se Note 10 Pro do të ketë karikues 25-vat, dukshëm më të shpejtë ses 18-vat në S10.

Informacioni i baterisë është konfirmuar edhe nga Instituti Korean i Teknologjisë Industriale e cila certifikon komponentë të ngjashëm. Note 10 Pro do të zgjerohet për herë të parë këtë vit me një model Note 10e. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë