Galaxy Note 10 do ti mungojë një teknologji e fundit

06.06.2019 21:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Galaxy Note 10 do ti mungojë një teknologji e fundit

Smartfoni masiv i Samsung i cili prej disa gjeneratash ka shërbyer si fjala e fundit e teknologjisë, këtë vit pritet të zhgënjejë shumë besnikë të kompanisë. Ndërsa ka pasur raportime që flisnin për kamerën e teknologjisë së fundi, insajderi i Samsung Ice Universe tha se Note 10 të ri do ti mungojë një teknologji kamere.

“Galaxy Note 10 është flagshipi i fundit i Samsung që përdor sensorin CMOS 1/2.55-inç 1.4um.” Samsung ka përdorur këtë sensor prej katër vitesh dhe vetëm S11 do të jetë telefoni i parë me sensorin e ri CMOS, shprehej në një cicërimë Ice Universe.

Dhe ky është problem. Samsung ka përdorur të njëjtin sensor prej katër gjeneratash, që prej Galaxy S7. Andaj vendosja e një teknologjie të tillë në një smartfon që do të përballet me më të mirën e Google, Apple dhe Huawei këtë Vjeshtë mund të provojë goditje fatale për perspektivën e Samsung.

Ky lajm vjen pak pasi u tha se Samsung do të eliminonte portën e kufjeve 3.5mm tek Note 10. Përtej këtyre informacioneve, Note 10 ka shumë për të thënë.

Telefoni do të ketë dizajn komplet të ri i cili do ta sjellë në një linjë me Galaxy S10. Gjithashtu do të ofrohet një variant 5G dhe një me kosto të ulët Note 10e. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve