Futbollistët e famshëm me të cilët femrat ëndërrojnë të flenë

01.06.2020 10:37
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Futbollistët e famshëm me të cilët femrat ëndërrojnë të flenë

Në botën e sportit, shumë futbollistë të njohur mbajnë në formë veten e tyre, gjë e cila merr vëmendjen e gjinisë femërore.

Në këtë listë, kryeson ish-futbollisti David Beckham, i cili përmes një sondazhi në Ticketgum.com mori rreth 21.25 për qind të votave.

David ka 6 përqind më shumë vota se sa portieri i Tottenham Hotspur, Paulo Gazzaniga, i cili në listë u rëndit i dyti me 15 përqind të votave.

Cristiano Ronaldo (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Në listën e mëposhtme janë dhjetë prej tyre:

1.) David Beckham (bashkëpronar i Inter Miami) – 21.25 për qind

2.) Paulo Gazzaniga (Tottenham Hotspur) – 15 për qind

3.) Ruben Loftus-Cheek (Chelsea) – 13.75 për qind

4.) Andre Gomes (Everton) – 11.25 për qind

5.) Marco Asensio (Real Madrid) – 8.75 për qind

6.) Olivier Giroud (Chelsea) – 7.5 për qind

7.) Gerard Pique (Barcelona) – 7.5 për qind

8.) Cristiano Ronaldo (Juventus) – 6.25 për qind

9.) Lionel Messi (Barcelona) – 5 për qind

10.) Sergio Ramos (Real Madrid) – 3.75 për qind

Sergio Ramos (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Kjo listë, në krye me David Beckham, përmban dy futbollistë të klubit Barcelona dhe Real Madrid, duke i bërë më të kërkuarit nga këto ekipe.

Sipas Free Super Tips, të listuarit janë ndër më të mirët në pamjen fizike, prandaj fanset do të dëshironin të flinin me ta.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Konfirmohen 11 raste të reja dhe 43 persona të shëruar nga koronavirusi në Ferizaj

Konfirmohen 11 raste të reja dhe 43 persona të shëruar nga koronavirusi në Ferizaj

​Ibrahimi: Situata me Covid në komuna është e menaxhueshme, kërkohet shtim i stafit shëndetësor

​Ibrahimi: Situata me Covid në komuna është e menaxhueshme, kërkohet shtim i stafit shëndetësor

Në Shqipëri regjistrohen edhe 82 raste të reja dhe një viktimë nga COVID-19

Në Shqipëri regjistrohen edhe 82 raste të reja dhe një viktimë nga COVID-19

Papa i shqetësuar për konfliktin armeno-azerbajxhanas

Papa i shqetësuar për konfliktin armeno-azerbajxhanas

Nga e hëna në “Qendrën e Studentëve” fillojnë testimet serologjike

Nga e hëna në “Qendrën e Studentëve” fillojnë testimet serologjike

Bale refuzon të grumbullohet për ndeshjen e fundit të Real Madridit në La Liga

Bale refuzon të grumbullohet për ndeshjen e fundit të Real Madridit në La Liga

​Të gjitha testet nga Malisheva edhe sot kanë rezultuar negative

​Të gjitha testet nga Malisheva edhe sot kanë rezultuar negative

3885 raste aktive me koronavirus në Maqedoni, gjithsej 419 të hospitalizuar

3885 raste aktive me koronavirus në Maqedoni, gjithsej 419 të hospitalizuar

118 raste të reja me COVID-19, 157 të shëruar dhe 5 të vdekur

118 raste të reja me COVID-19, 157 të shëruar dhe 5 të vdekur

Një tjetër tërmet i fortë godet veriun në Islandë

Një tjetër tërmet i fortë godet veriun në Islandë

Edhe një i vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Edhe një i vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Pandemia godet bizneset, rreth 800 milionë euro më pak qarkullim financiar

Pandemia godet bizneset, rreth 800 milionë euro më pak qarkullim financiar

Ministri Zemaj falënderon qytetarët: Ditëve të fundit shënuam rezultate pozitive

Ministri Zemaj falënderon qytetarët: Ditëve të fundit shënuam rezultate pozitive

Kina shpall gjendje lufte në provincën e Xinjiangut, pas rishfaqjes në virusit

Kina shpall gjendje lufte në provincën e Xinjiangut, pas rishfaqjes në virusit

Daçiq thotë se Serbia ka pezulluar fushatën e çnjohjeve, pasi Kosova është zotur të mos lobojë për njohje të reja

Daçiq thotë se Serbia ka pezulluar fushatën e çnjohjeve, pasi Kosova është zotur të mos lobojë për njohje të reja

Që nga 2017 nuk janë audituar raportet financiare të partive politike

Që nga 2017 nuk janë audituar raportet financiare të partive politike