Futbolli në Hungari, ofertat, të ardhmen dhe ndeshjet vendimtare me Kosovën, Florent Hasani flet hapur

04.05.2020 23:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Futbolli në Hungari, ofertat, të ardhmen dhe ndeshjet vendimtare me Kosovën, Florent Hasani flet hapur

Mesfushori i Diosgyori VTK, Florent Hasani, në një intervistë për Telegrafin, ka folur për shumë gjëra rreth karrierës së tij në Hungari, ofertave, të ardhmes dh Kosovës.

Ai thotë se ka filluar stërvitjet me skuadrën dhe në fund të muajit pritet të nis kampionati në Hungari.

Imagjino banesën e ëndrrave me sy mbyllur, jeto aty me sy hapur – Linda Premium Residence

MËSO MË SHUMË

“Jam mirë momentalisht në klub. Sot kemi filluar të stërvitemi me grupin, pasi më parë kemi stërvitur në grupe. Kampionatit pritet të fillojë në fund të këtij muaji. Nuk është vendosur ende, por ose me 23 ose me 26 maj”, ka thënë ai.

Hasani ka shënuar pesë herë këtë edicion dhe ishte në formë të mirë për Diosgyori VTK, ku ka dhënë edhe disa asistime.

“Isha duke kaluar në një formë shumë të mirë, keq që u ndere kampionati shpresoj të vazhdoj aty ku kam mbetur. Qëllimi jonë është që ta zënë atë pozitë që na dërgon në Ligën e Evropës, ku jemi tetë pikë prapa”, tha Hasani për Telegrafin.

“Synojmë që ta zëmë vendin e tretë, pasi nga kupa jemi anuluar. Të gjithë përqendrimin e kemi në kampionat”, deklaroi ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Burri i Albulena Haxhiut: Duhet të kaloni mbi trupa njerëzish para sa të kthehet krimi në qeverisje

Burri i Albulena Haxhiut: Duhet të kaloni mbi trupa njerëzish para sa të kthehet krimi në qeverisje

Grenell fton të gjithë të respektojnë vendimin e Kushtetueses: Mezi pres të punoj me qeverinë

Grenell fton të gjithë të respektojnë vendimin e Kushtetueses: Mezi pres të punoj me qeverinë

Hoti: Koha të bashkohemi për vendin, s’ka humbur askush

Hoti: Koha të bashkohemi për vendin, s’ka humbur askush

Haradinaj: Sa më shpejt të formohet Qeveria Hoti

Haradinaj: Sa më shpejt të formohet Qeveria Hoti

Mustafa: Aktgjykimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese dëshmon se shteti i Kosovës dhe drejtësia po funksionon

Mustafa: Aktgjykimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese dëshmon se shteti i Kosovës dhe drejtësia po funksionon

LDK: Gjykata vendosi, tashmë dihet se si duhet vepruar edhe në të ardhmen

LDK: Gjykata vendosi, tashmë dihet se si duhet vepruar edhe në të ardhmen

SHBA, institucioneve dhe partive: Zbatojeni vendimin e Gjykatës Kushtetuese

SHBA, institucioneve dhe partive: Zbatojeni vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Thaçi: Kam qenë i bindur se çdo hap që kam ndërmarrë ishte në përputhje të plotë me Kushtetutën

Thaçi: Kam qenë i bindur se çdo hap që kam ndërmarrë ishte në përputhje të plotë me Kushtetutën

Konjufca: Vendimi i Kushtetueses do të shkaktojë revoltë qytetare

Konjufca: Vendimi i Kushtetueses do të shkaktojë revoltë qytetare

Kushtetuesja i jep të drejtë presidentit Thaçi për dekretin

Kushtetuesja i jep të drejtë presidentit Thaçi për dekretin

Koci: Kushdo që i qaset dhomës së përgjimeve në Telekom domosdo lë gjurmë

Koci: Kushdo që i qaset dhomës së përgjimeve në Telekom domosdo lë gjurmë

Gjasat për marrëveshje Kosovë-Serbi gjatë këtij viti shihen të vogla

Gjasat për marrëveshje Kosovë-Serbi gjatë këtij viti shihen të vogla

NISMA: E paprecedent për shoqëritë demokratike organizmin e protestave nga partia që udhëheq qeverinë

NISMA: E paprecedent për shoqëritë demokratike organizmin e protestave nga partia që udhëheq qeverinë

Kosovë: Katër raste të reja, 19 të shëruar nga COVID-19

Kosovë: Katër raste të reja, 19 të shëruar nga COVID-19

Nëntë pacientë me Covid-19 në Infektive, tre në gjendje të rëndë

Nëntë pacientë me Covid-19 në Infektive, tre në gjendje të rëndë

“Test protesta” nis me thirrjet “Duam zgjedhje”, “Albin Kurti” dhe “Vetëvendosje”

“Test protesta” nis me thirrjet “Duam zgjedhje”, “Albin Kurti” dhe “Vetëvendosje”