Funksioni EKG i Apple Watch vjen në 19 vende Evropiane

28.03.2019 19:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Funksioni EKG i Apple Watch vjen në 19 vende Evropiane

Apple do të aktivizojë funksionin e elektrokardiogramës EKG për orën Apple Watch Series 4 në Evropë dhe Hong Kong ditën e sotme.

Prodhuesi i orëve lançoi funksionin në SHBA në Dhjetor pasi e bëri pjesë shumë të rëndësishme të prezantimit në Shtator.

Funksionaliteti EKG vjen jashtë Shteteve të Bashkuara me versionin e fundit watchOS 5.2 ku përshihen 19 vende të Evropës dhe Hong Kongu.

Pronarët e një Apple Watch Series 4 mund të aktivizojnë EKG përmes aplikacionin Health në iPhone e tyre. Për të kryer një EKG hapni aplikacionin EKG në orën inteligjente dhe vendosni gishtin mbi kurorën e orës.

Apple Watch më pas regjistron EKG dhe ritmin e zemrës dhe informacionet i ruan në iPhone. Më pas mund të krijoni një raport PDF dhe ta dërgoni doktorit rezultatet.

Sistemi operativ watchOS 5.2 gjithashtu vjen me fytyrat Hermes dhe një numër rregullime të gabimeve dhe përditësime sigurie shumë të nevojshme. watchOS 5.2 mund të shkarkohet përmes aplikacionit Appl Watch në iPhone.

Sa i përket vendeve Evropiane ku fillimisht opsioni i EKG-së do të jenë i disponueshëm listën është s vijon: Austri, Belgjikë, Danimarkë, Finlandë, Francë, gjermani, Greqi, }Hungari, Irlandë, Itali, Luksemburg, Holandë, Norvegji, Portugali, Rumani, Spanjë, Suedi, Zvicër dhe Britani. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve