Francesco Tahiraj shumë pranë Dinamo Zagrebit

12.01.2019 03:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Francesco Tahiraj shumë pranë Dinamo Zagrebit

Francesco Tahiraj konsiderohet si lojtar i ri i Dinamo Zagrebit.

Shqiptari 22-vjeçar i skuadrës sllovene i Aluminij ishte në Hajduk gjatë javës së fundit, megjithatë, duket se ka zgjedhur të shkojë në radhët e “Modrih”.

Marrëveshja me skuadrën sllovene i përfundon këto ditë gjersa anësori do të kryej gjatë ditëve në vijim testet mjekësore dhe do të nënshkruajë kontratë trevjeçare me kroatët.

Futbollisti karrierën e filloi në kategoritë e reja të Juventusit gjersa në qershor të vitit 2014 ka kaluar në radhët e Torinos, shkruajnë mediat kroate.

Pas një viti është transferuar te sllovenët e Zavrcit, një vit më vonë kaloi te Aluminij, momentalisht i treti i ligës së parë të Sllovenisë.

Ndërkohë, futbollisti këtë sezon ka shënuar nëntë gola dhe ka qenë përcaktues në katër raste duke asistuar për bashkëlojtarët.

Ndryshe, Arijan Ademi dhe Amir Rrahmani janë dy shqiptarë që do të mund t’i takonte Tahiraj te Dinamo. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Francesco Tahiraj shumë pranë Dinamo Zagrebit

Francesco Tahiraj shumë pranë Dinamo Zagrebit

Chelsea nuk po i transferon lojtarët që po i dëshiron Sarri

Chelsea nuk po i transferon lojtarët që po i dëshiron Sarri

Kolla e fuqishme mund t’i thyejë brinjët, por edhe të çojë deri në vdekje

Kolla e fuqishme mund t’i thyejë brinjët, por edhe të çojë deri në vdekje

Dje u zyrtarizua te klubi i Lirisë, sot konfirmon të kundërtën Bujar Thaqi

Dje u zyrtarizua te klubi i Lirisë, sot konfirmon të kundërtën Bujar Thaqi

Juventusi nuk e pranon ofertën e Chelseat për shkëmbimin e Higuainit me Moratën

Juventusi nuk e pranon ofertën e Chelseat për shkëmbimin e Higuainit me Moratën

Google do të përkthejë artikujt e Wikipedia në Anglisht

Google do të përkthejë artikujt e Wikipedia në Anglisht

Dhjetëra kamionë të veçantë transportojnë gypin 800 tonësh dhe 96 metra të gjatë, krijohen kolona të gjata (Video)

Dhjetëra kamionë të veçantë transportojnë gypin 800 tonësh dhe 96 metra të gjatë, krijohen kolona të gjata (Video)

Ndoshta do ta shohim edhe në Wimbledon, por Andy Murray konfirmon: Nuk i duroj më dhimbjet, po pensionohem

Ndoshta do ta shohim edhe në Wimbledon, por Andy Murray konfirmon: Nuk i duroj më dhimbjet, po pensionohem

Futbollisti më i vjetër në botë, Miura vazhdon kontratën me Yokohaman

Futbollisti më i vjetër në botë, Miura vazhdon kontratën me Yokohaman

VLC Media Player është shkarkuar mbi 3 miliardë herë

VLC Media Player është shkarkuar mbi 3 miliardë herë

Si ta tejkaloni gripin?

Si ta tejkaloni gripin?

Morena po e rikthen shkëlqimin. Çka bëri?

Morena po e rikthen shkëlqimin. Çka bëri?

Munir El Haddadi i Barçës kalon te Sevilla

Munir El Haddadi i Barçës kalon te Sevilla

Gëzimi i 80-vjeçares pasi ia lyen flokët për herë të parë (Video)

Gëzimi i 80-vjeçares pasi ia lyen flokët për herë të parë (Video)

Shoqata e Gazetarëve Sportivë nderojnë veprën e legjendës Fadil Vokrri

Shoqata e Gazetarëve Sportivë nderojnë veprën e legjendës Fadil Vokrri

Shitjet e kompjuterave vijojnë të bien, HP dhe Lenovo dy prodhuesit e mëdhenj

Shitjet e kompjuterave vijojnë të bien, HP dhe Lenovo dy prodhuesit e mëdhenj