Fotot e para të Galaxy Note 10 zbulojnë ekranin gjigand

13.06.2019 00:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fotot e para të Galaxy Note 10 zbulojnë ekranin gjigand

Spekulimet prej kohësh kanë folur për një ridizajnim të Galaxy Note 10-ës por fotot e para të publikuara të telefonit nga @Onleaks dhe Pricebaba sugjerojnë se Galaxy Note 10 është një evolucion substancial i Note 9.

Këtë vit Note 10 vjen në dy variante: një model gjigandesk 6.75-inç Note 10 Pro dhe një standard 6.3-inç Note 10.

Samsung po i afrohet akoma edhe më shumë ekrani pa skaje “edge-to-edge” duke mbushur plotësisht panelin ballor të smartfonit me ekran.

Falë zhvendosjes së kamerës selfie në qendër, ekrani do të zgjerohet akoma edhe më shumë në krye të telefonit.

Kompania me Galaxy S10 pothuajse ka eliminuar plotësisht kornizën fundore dhe Note 10 do ta çojë një hap më tutje.

Evidente në këto foto janë skajet më të mprehta krahasuar me Galaxy Note 8 dhe 9 duke i dhënë telefonit ndjesinë e një Nokia Lumia.

Skaneri i shenjave të gishtërinjve do të ndjekë fatin e Galaxy S10-ës duke u vendosur nën ekran. Në pjesën e pasme është i njëjti konfigurim prej tre kamerash të Galaxy S10 por këtë herë të orientuar vertikalisht.

Note 10 Pro do të ketë sensor 3D ToF ngjashëm me Galaxy S10 5G por jo modeli standard. Me Note 9 e prezantuar vitin e kaluar Samsung prezantoi disa marifete të reja me S-Pen si mundësia për ta përdorur lapsin stylus për të shkrepur foto apo kontrolluar muzikën që luhet në telefonin tuaj.

Më shumë rreth këtyre risive pritet të mësojnë në Gusht të këtij viti. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)