Fotografitë më interesante të gjigantit Andre – njeriu që peshonte 250 kilogramë dhe ishte 211 centimetra i gjatë

07.04.2018 11:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fotografitë më interesante të gjigantit Andre – njeriu që peshonte 250 kilogramë dhe ishte 211 centimetra i gjatë

I lindur në vitin 1946 në Francë, njeriu gjigant Andre Roussimoff ishte djali i dy emigrantëve sllavë, babai me origjinë bullgare Boris dhe mamaja me origjinë polake Mariann.

Për këtë gjigant të gjithë shprehen duke thënë se ai jetoi në një botë ndryshe nga ne të tjerët.

Andre ishte 211 centimetra i lartë dhe ishte bërë i famshëm për shkak të ndeshjes kundër Hulk Hogan në “WrestleMania IV”, në vitin 1988, ku të dy ishin përjashtuar pasi goditën njëri-tjetrin me karrige.

Qysh në fëmijërinë e hershme, ishte kuptuar se Andre vuante nga gjigantizmi, gjë e cila nuk e pengoi në rrugën drejt famës.

Ai u bë i njohur në Kanada si mundës dhe aktor, teksa thuhet se peshonte 250 kilogramë dhe pinte 150 kanaçe birre.

Dora e gjigantit Andre Roussimoff me një nga 150 kanaçet e birrës që ai i pinte çdo natë

Organizatorët e ndeshjeve nuk mund të gjenin më kundërshtarë për të, kështu ai u largua nga profesioni si mundës.

Në imazhet më poshtë mund të shihni disa nga skenat më interesante që ka krijuar njeriu më gjigant që ka njohu njerëzimi, Andre Roussimoff. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Dybala kalon Juven në epërsi ndaj Unitedit

Dybala kalon Juven në epërsi ndaj Unitedit

“Daçiq ka fjetur pranë meje”: Ministri i jashtëm serb rrëfen një histori personale me një stjuardesë

“Daçiq ka fjetur pranë meje”: Ministri i jashtëm serb rrëfen një histori personale me një stjuardesë

Këshilla se si të jetoni më të lumtur

Këshilla se si të jetoni më të lumtur

Formacionet zyrtare: Unitedi dhe Juve zhvillojnë kryendeshjen e xhiros së tretë

Formacionet zyrtare: Unitedi dhe Juve zhvillojnë kryendeshjen e xhiros së tretë

Del në shitje telefoni i shumëpërfolur blockchain i HTC i quajtur Exodus 1

Del në shitje telefoni i shumëpërfolur blockchain i HTC i quajtur Exodus 1

Njihuni me “kryeqytetin e qymyrit” në Indi, aty ku minierat shkaktojnë kërdi për banorët e fshatrave në zonë (Foto)

Njihuni me “kryeqytetin e qymyrit” në Indi, aty ku minierat shkaktojnë kërdi për banorët e fshatrave në zonë (Foto)

Pogba: Shumë emocione në përballjen me Juventusin

Pogba: Shumë emocione në përballjen me Juventusin

OnePlus do të jetë kompania e parë që sjell një telefon 5G

OnePlus do të jetë kompania e parë që sjell një telefon 5G

Zyrtare: Enis Bardhi e vazhdon kontratën me Levanten

Zyrtare: Enis Bardhi e vazhdon kontratën me Levanten

Dua Lipa nuk kanë të ndalur

Dua Lipa nuk kanë të ndalur

Cila është sasia e duhur e gjumit?

Cila është sasia e duhur e gjumit?

Mozilla lançoi Firefox 63, sjell mbrojtje më të mirë nga gjurmimi në ueb

Mozilla lançoi Firefox 63, sjell mbrojtje më të mirë nga gjurmimi në ueb

Gafë apo provokim nga Unitedi? Djajtë e Kuq e quajnë Juventusin ‘hajdutë’

Gafë apo provokim nga Unitedi? Djajtë e Kuq e quajnë Juventusin ‘hajdutë’

Porositi dy shishe me ujë, i lë kamerieres 10 mijë dollarë bakshish (Foto)

Porositi dy shishe me ujë, i lë kamerieres 10 mijë dollarë bakshish (Foto)

Vjen procesori i ri i rangut të mesëm Qualcomm Snapdragon 675, telefonët me tre kamera të shpejti një standard

Vjen procesori i ri i rangut të mesëm Qualcomm Snapdragon 675, telefonët me tre kamera të shpejti një standard

Barça publikon një video me të gjithë golat e Icardit me fanellën e tyre

Barça publikon një video me të gjithë golat e Icardit me fanellën e tyre