Fotografia që po qarkullon gjithandej! Merkel nuk e njohu kryeministrin e Australisë? (Foto)

04.12.2018 00:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fotografia që po qarkullon gjithandej! Merkel nuk e njohu kryeministrin e Australisë? (Foto)

Një fotografi në të cilën shihet kancelarja gjermane Angela Merkel duke shikuar një letër është duke qarkulluar gjithandej në internet.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për pamje në të cilat kancelaria gjermane shihet duke shikuar në një letër gjatë takimit me kryeministrin australian, Scott Morrison, që gjendej në tryezë.

Siç thuhet tutje, letra në fjalë mbante një fotografi të Morrison, si dhe biografinë e tij.

Ngjarja thuhet të ketë ndodhur gjatë samitit të fundjavës të G20-ës në Buenos Aires, në të cilën Merkel ishte vonuar për shkak të një problemi në aeroplanin e saj.

Pas një orë fluturimi në drejtim të Argjentinës për të marrë pjesë në punimet e samitit të G20-s, aeroplani qeveritar A340 “Konrad Adenauer” me kancelaren, Angela Merkel u desh të ndalej të enjten në mbrëmje (30.11) në aeroportin e Kölnit.

Sipas informacioneve të mediave, ka pasur një kolaps të plotë të sistemit të komunikacionit, që konsiderohet si “emergjencë e rrezikshme”. Prandaj pilotët kishin vendosur të ndërprisnin menjëherë fluturimin.

Madje mediat vendase kanë raportuar se vetëm përmes telefonit satelitor ishte mundësuar që ekuipazhi në bord të komunikonte me qendrën drejtuese për të kryer zbritjen në aeroportin e Kölnit.

Situata ka qenë kaq kritike, saqë për vështirësitë në fluturim është njoftuar menjëherë edhe ministrja e Mbrojtjes, Ursula von der Leyen. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Fotografia që po qarkullon gjithandej! Merkel nuk e njohu kryeministrin e Australisë? (Foto)

Fotografia që po qarkullon gjithandej! Merkel nuk e njohu kryeministrin e Australisë? (Foto)

Edhe Microsoft po punon me një telefon me ekran që paloset

Edhe Microsoft po punon me një telefon me ekran që paloset

Vajza po këndonte gjatë operacionit, derisa mjekët po bënin një intervenim në tru (Foto/Video)

Vajza po këndonte gjatë operacionit, derisa mjekët po bënin një intervenim në tru (Foto/Video)

Në Itali zgjidhen më të mirët: Juventusi, Max Allegri dhe Mauro Icardi mbretërojnë në Serie A

Në Itali zgjidhen më të mirët: Juventusi, Max Allegri dhe Mauro Icardi mbretërojnë në Serie A

Kylian Mbappe e fiton trofeun ‘Kopa’ si lojtari më i mirë i ri

Kylian Mbappe e fiton trofeun ‘Kopa’ si lojtari më i mirë i ri

Me mbështetjen e ICTSlab, Microsoft Albania dhe SwissContact sjellin Hour of Code në Tiranë

Me mbështetjen e ICTSlab, Microsoft Albania dhe SwissContact sjellin Hour of Code në Tiranë

Mikalie Tmusic bashkohet me Prishtinën

Mikalie Tmusic bashkohet me Prishtinën

Punonjësit e higjienës e befasuan me dhurata trevjeçaren, që mendon se makina e tyre tingëllon si dinozaur (Video)

Punonjësit e higjienës e befasuan me dhurata trevjeçaren, që mendon se makina e tyre tingëllon si dinozaur (Video)

Apple do të presë deri në 2020-ën përpara se të shesë një iPhone me 5G

Apple do të presë deri në 2020-ën përpara se të shesë një iPhone me 5G

Diku rreze plazhi, diku borë: Qyteti me dy stinë të ndryshme, në të njëjtën kohë (Video)

Diku rreze plazhi, diku borë: Qyteti me dy stinë të ndryshme, në të njëjtën kohë (Video)

Marotta: A do të jeni në ndeshjen Juventusi – Inter? Do ta shohim

Marotta: A do të jeni në ndeshjen Juventusi – Inter? Do ta shohim

Google publikon listën e aplikacioneve, lojërave, shfaqjeve televizive dhe filmave më popullorë

Google publikon listën e aplikacioneve, lojërave, shfaqjeve televizive dhe filmave më popullorë

Spektakël televiziv: Djaloshi sulmon të dashurën e tij, pasi ajo pranoi se ishte “përqafuar” nga dikush tjetër (Video)

Spektakël televiziv: Djaloshi sulmon të dashurën e tij, pasi ajo pranoi se ishte “përqafuar” nga dikush tjetër (Video)

Ndeshjet e Kupës në fundjavë spikasin përballjet Liria – Prishtina dhe Trepça ’89 – Flamurtari  

Ndeshjet e Kupës në fundjavë spikasin përballjet Liria – Prishtina dhe Trepça ’89 – Flamurtari  

Samsung konfirmon telefonin e parë 5G brenda gjashtë mujorit të parë të 2019-ës

Samsung konfirmon telefonin e parë 5G brenda gjashtë mujorit të parë të 2019-ës

Juve dëshiron të rinovojë me Bentancurin dhe të largojë klauzolën e Bocas

Juve dëshiron të rinovojë me Bentancurin dhe të largojë klauzolën e Bocas